Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 22.03.2010 12:45 Miasto:Elbląg Kategoria:Muzyka Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla, AJ Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Koncert na cztery ręce
Paweł Zagańczyk jest m.in. pomysłodawcą autorskiego projektu Gdańska Sztuka Interpretacji i Wykonawstwa Muzyki Akordeonowej XX i XXI wieku
Paweł Zagańczyk jest m.in. pomysłodawcą autorskiego projektu Gdańska Sztuka Interpretacji i Wykonawstwa Muzyki Akordeonowej XX i XXI wieku

Akordeon i fortepian zabrzmią 13 kwietnia w Elblągu. W koncercie Projekt - Akordeon wystąpią: Paweł Zagańczyk i Marta Osowska - Utrysko.

Paweł  Zagańczyk ma na swoim koncie występy na estradach wielu miast Polski. W grudniu 2006 roku koncertował jako solista z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w sali Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. W 2007 roku został laureatem plebiscytu publiczności IV edycji Muzycznego Forum Młodych. Publiczność oklaskiwała go również za granicami kraju: na Litwie, Słowacji i w Estonii.

Artysta ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, gdzie obecnie pełni funkcję asystenta w klasie akordeonu prof. Krzysztofa Olczaka. Swoje umiejętności doskonalił także pod okiem takich artystów, jak Mika Vayrynen, Fridrich Lips, Klaudiusz Baran i Teodoro Anzellotti. Współpracuje z Orkiestrą Filharmonii Bałtyckiej i Teatrem Wybrzeże. Występował pod batutą takich dyrygentów, jak Michał Nesterowicz, Jerzy Maksymiuk, Bohdan Jarmołowicz oraz Janusz Przybylski.

Wielokrotnie nagradzany na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach jest też stypendystą Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Funduszu Sztuka Młodych, Fundacji Musica Mundi, marszałka województwa pomorskiego, Nagrody Kulturalnej Miasta Gdańska, ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz pierwszej damy RP Marii Kaczyńskiej.

Paweł Zagańczyk jest pomysłodawcą autorskiego projektu Gdańska Sztuka Interpretacji i Wykonawstwa Muzyki Akordeonowej XX i XXI wieku. Specjalnie na tę okazję zostały dla niego napisane kompozycje przez takich twórców, jak Krzesimir Dębski, Mikołaj Majkusiak, Krzysztof Olczak oraz Marek Czerniewicz.

Prowadząca koncert Marta Osowska - Utrysko jest pianistką, teoretykiem muzyki i pedagogiem - magistrem sztuki muzycznej o specjalnościach pianistycznej i teoretycznej.

Ukończyła Liceum Muzyczne w Elblągu, w klasie Tomasza Stroynowskiego, a następnie z wyróżnieniem studia pianistyczne w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, pod kierunkiem prof. Tatiany Shebanovej i prof. Jarosława Drzewieckiego. Ponadto jest magistrem teorii muzyki i kompozycji. Po studiach kształciła swoje umiejętności pianistyczne pod okiem prof. Paula Guldy z Austrii.  

Koncertuje jako solistka i kameralistka w wielu miastach Polski, a także za granicą. Jej recitale miały miejsce m.in. w Bayreuth, Mannheim, Warszawie, Bydgoszczy, Szczecinie, Zakopanem. Współpracuje z muzykami innych specjalności - wiolonczelistami, wokalistami, skrzypkami. Nagrała też płytę z muzyką współczesną. Często zapraszana jest do prawykonań nowych utworów młodych twórców.  

Poza muzyką poważną od kilku lat zajmuje się muzyką rozrywkową. Jest twórcą, kompozytorem i reżyserem musicalu Polskie kolory ciszy, który miał premierę 11 listopada 2009 roku w elbląskim Światowidzie.

Koncert Projekt - Akordeon rozpocznie się o godz. 18, w Galerii Nobilis - na II piętrze Centrum Spotkań Europejskich Światowid

Wstęp, uwaga, jest wolny.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
Komentarze
 
you
|2010-05-28 12:36:02
Bardzo fajna konferencja
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11901
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10788997

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.