Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 18.03.2010 04:21 Miasto:Elbląg Kategoria:Stowarzyszenia Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla, AJ Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
1 procent może wiele

Z możliwości przekazania 1 procenta podatku organizacji pozarządowej korzysta coraz więcej osób. Na liście organizacji pożytku publicznego z naszego regionu jest np. elbląskie Stowarzyszenie Jantar.


Organizacja od ponad 24 lat działa na rzecz mieszkańców Elbląga i regionu. Proponuje różnego rodzaju przedsięwzięcia i projekty edukacyjne, taneczne, a także promujące regionalną kulturę ludową czy zdolną młodzież.

Wspierać Jantar, czyli przekazywać tej organizacji pożytku publicznego 1 procent swojego podatku, można od 2004 roku.

Stowarzyszenie prowadzi działania na rzecz kultury, sztuki, upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz rozwijania kontaktów i współpracy międzynarodowej.

Dzięki pozyskanym środkom unijnym i krajowym realizuje programy wymiany młodzieżowych grup artystycznych z Polski, Rosji i Niemiec. Uczestnicy projektów biorą udział w warsztatach, seminariach, konkursach i przeglądach artystycznych oraz integrują się, wymieniając poglądy i doświadczenia.

W minionym roku Jantar zdobył fundusze na realizację m.in. takich projektów jak: Kadyny-wioska sztuki, Festiwal Sztuki Ulicznej - Street Art, Akademia Animatora Wiejskiego, czy Taniec z Mistrzami. Warmia i Mazury zapraszają…. Z powodzeniem pozyskuje również środki na realizację programów skierowanych do grup zagrożonych wykluczeniem społecznym. Dotychczas stowarzyszenie objęło swoją opieką dzieci z rodzin zastępczych, z ubogich obszarów wiejskich regionu elbląskiego i braniewskiego oraz kobiety oczekujące na narodziny dziecka.

- Przekazanie jednego procenta na organizacje pożytku publicznego nie jest darowizną, bo przekazuje się pieniądze, które i tak stanowią podatek – mówi Antoni Czyżyk, prezes Stowarzyszenia Jantar. – Tak więc pozostaje decyzja: czy przekazać te środki skarbowi państwa czy którejś z organizacji pozarządowych. Namawiamy, by wesprzeć elbląską aktywność.

Dane niezbędne do przekazania procenta podatku to: Stowarzyszenie Jantar Numer KRS 0000030520.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11742
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10400792

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.