Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 16.03.2010 02:18 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:Edyta Jasiukiewicz, AJ Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Przyszli mistrzowie
Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu
Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu
Wczoraj w elbląskim Światowidzie odbyło się spotkanie, na którym siedmio-, ośmio- i dziewięciolatki oraz ich rodzice mogli przekonać się, jak taniec sportowy wpływa na rozwój dziecka i w jaki sposób pasja taneczna może przełożyć się na mistrzowskie tytuły.

Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid, wieloletni tancerz i trener par Elbląskiego Klubu Tańca Jantar opowiadał o dotychczasowych osiągnięciach klubu, który przez 20 lat istnienia objął swoją działalnością ponad 12 tysięcy elblążan. Spod skrzydeł tego klubu wyszli m.in. tancerze, którzy dziś otwierają swoje szkoły tańca. Pokaz taneczny dała para Sandra Szczepańska i Grzegorz Ślusarski.

- Taniec to nie tylko nauka kroków i sposób na zorganizowanie wolnego czasu dziecka. Taniec pozwala również rozwinąć zdolności artystyczne dziecka, uaktywnić ruchowo, pokonać nieśmiałość, dodać pewności siebie, odkryć talent dziecka, uwrażliwić na muzykę, nauczyć odpowiedzialności, dyscypliny i współpracy z rówieśnikami oraz dobrych manier – wyliczał na spotkaniu Antoni Czyżyk. 

W najbliższą sobotę, 20 marca, o godz. 16.30, odbędą się pierwsze zajęcia, na których dzieci będą mogły przekonać się, czy taniec sportowy jest dla nich odpowiednią formą aktywności fizycznej.

- Zapraszamy wszystkie dzieci ze szczególnymi zdolnościami i zamiłowaniem do tańca – zachęca Antoni Czyżyk. - Znajdą one u nas bardzo dobre warunki do rozwijania swoich umiejętności. Fachowa opieka i bezpośredni dostęp do najlepszej wiedzy tanecznej pomogą wyszkolić nowych mistrzów tańca.

Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu, cena za miesiąc nauki to 30 złotych.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11738
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10395064

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.