Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 15.03.2010 03:25 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:Edyta Jasiukiewicz, AJ Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Nauczyciel w klasie – wygraj szacunek i autorytet
To historia słabo obeznanych z kulturą europejską prawdziwych uczniów paryskiego gimnazjum: arabskich imigrantów, czarnoskórych dzieci uchodźców z Afryki, Azjatów oraz ich wychowawcy
To historia słabo obeznanych z kulturą europejską prawdziwych uczniów paryskiego gimnazjum: arabskich imigrantów, czarnoskórych dzieci uchodźców z Afryki, Azjatów oraz ich wychowawcy
27 marca w Elblągu odbędą się warsztaty z cyklu Psychologia w kinie. Ich temat to Nauczyciel w klasie - wygraj szacunek i autorytet.

Zajęcia - jak informują organizatorzy - będą oparte na francuskim filmie Klasa. Obraz w reżyserii Laurenta Canteta zdobył Złotą Palmę w Cannes w 2008 roku i był nominowany do Oscara.

Oprócz projekcji będzie także dyskusja o filmie z elementami wykładu na temat specyfiki rozwoju nastolatków (młodzież gimnazjalna i licealna), tzw. wzmocnień pozytywnych i negatywnych (czyli co trzeba wiedzieć o karach i nagrodach, by efektywnie wykorzystać je w sytuacjach konfliktowych), zasad tzw. nieraniącej komunikacji (jak nie prowokować uczniów, jak nie dać się sprowokować uczniowi). Odbędą się również ćwiczenia w grupach oparte na informacjach uzyskanych w czasie wykładu i dyskusji.

- Każdy uczestnik otrzyma gotowe scenariusze zajęć edukacyjnych z zakresu omawianego na spotkaniu, które będzie mógł wykorzystać w swojej pracy w szkole, a także potwierdzenie udziału w warsztatach - mówi Natalia Klonowska, kierownik kina Światowid.

Warsztaty odbędą się w godz. 10-15.

Zapisy - do 25 marca, pod numerem infolinii 0 801 88 10 10 lub - dla dzwoniących - z telefonów komórkowych 0 58 721 48 00. Zgłoszenia telefoniczne są przyjmowane w godz. 8-19. W zgłoszeniu należy podać datę i miejsce spotkania.

Organizatorzy: Wydawnictwo Nowa Era, Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej oraz Wydawnictwo Charaktery.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11738
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10395058

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.