Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Młodzi o przekopie, Bałtyku i Zalewie Wiślanym
Sprawa kanału żeglugowego to tylko jeden z wielu tematów dotyczących Bałtyku i Zalewu Wiślanego, o których warto - i trzeba jak najczęściej rozmawiać
Sprawa kanału żeglugowego to tylko jeden z wielu tematów dotyczących Bałtyku i Zalewu Wiślanego, o których warto - i trzeba jak najczęściej rozmawiać
Wykłady i warsztaty na wyższej uczelni, zajęcia w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska oraz w stacji meteorologicznej, wycieczka na Mierzeję Wiślaną i debata Tak czy nie przekopowi? - to elementy konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Ekologia i geografia Bałtyku.

Historia Elbląga jest nierozłącznie związana z morzem. Obecny rozwój miasta jako ważnego węzła komunikacyjnego na wschodniej granicy Unii Europejskiej odkrywa przed mieszkańcami nowe perspektywy.

Stąd już po raz dziesiąty IV Liceum Ogólnokształcące i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu organizują konkurs, który ma na celu budzenie świadomości morskiej i ekologicznej, a także poszerzanie wiedzy o środowisku przyrodniczym Morza Bałtyckiego i Zalewu Wiślanego.

Co roku w przedsięwzięciu bierze udział, na etapie międzyszkolnym, około 40 uczniów z 13 szkół Elbląga i powiatu elbląskiego.

W lutym ruszył etap szkolny. W tym tygodniu, a dokładnie 18 marca, odbędą się wykłady oraz warsztaty w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, zaś 14 kwietnia - zajęcia w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska oraz stacji meteorologicznej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

26 maja będzie wycieczka do Sztutowa i Kątów Rybackich pod hasłem Środowiskowe Studium Mierzei Wiślanej, a 31 maja - etap międzyszkolny konkursu (w IV LO) i debata na temat budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Po debacie zostaną ogłoszone wyniki konkursu oraz wręczone nagrody.


Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11257
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 7723446

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.