Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 10.03.2010 12:28 Miasto:Elbląg Kategoria:Muzyka Autor:Edyta Jasiukiewicz, AJ Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Muzyczna podróż na Raz Dwa Trzy
Skądokąd to pierwsza od siedmiu lat autorska płyta Raz Dwa Trzy
Skądokąd to pierwsza od siedmiu lat autorska płyta Raz Dwa Trzy
Faktycznie, bardziej jestem nakierowany na pisanie piosenek, których się słucha, a nie takich, które służą zabawie - mówi o piosenkach na nowej płycie zespołu Raz Dwa Trzy jego lider i autor tekstów Adam Nowak. 25 marca grupa zagra w Elblągu.

Pierwsza od siedmiu lat autorska płyta Raz Dwa Trzy otrzymała tytuł Skądokąd. To opowieść o poszukiwaniu, które w swej formie bywa znacznie bardziej fascynujące, niż sam jego efekt.

- To prawda, że ta płyta jest wędrówką. Ale nie jest to podróż „pocztówek". Muzyka nie jest pisana do obrazka, nie miała na celu oddania atmosfery konkretnego miejsca. Próbowaliśmy zbliżyć się muzycznie i tekstowo z całym zespołem, tak aby opowiadać historie w sposób charakterystyczny dla pewnych regionów, jak chociażby Bliskiego Wschodu. Korzystaliśmy z różnych stylizacji muzycznych, nie zapominając równocześnie kim i skąd jesteśmy oraz co nas tutaj spotyka - powiedział w wywiadzie dla Empik kultura Adam Nowak.

Bilet na koncert w Centrum Spotkań Europejskich Światowid (początek o godz. 19) kosztuje 55 złotych. Rezerwacja pod numerami tel.: 55 611 20 68/ 76.

- Skądokąd zdecydowanie wykracza poza proste podziały na muzykę poetycką i rockową, popularną i niszową. Nie od dziś wiadomo, że Raz Dwa Trzy to zjawisko i jakość sama w sobie, a ten album tylko tę opinię potwierdza - napisał na stronie internetowej Polskiego Radia Radosław Oryszczyszyn.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11890
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10758339

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.