Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 08.03.2010 10:50 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla, AJ Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Zrób (sobie) prezent nie tylko na Dzień Kobiet!
O dobrą kondycję i zgrabną sylwetkę warto troszczyć się przez cały rok, bez względu na wiek...
O dobrą kondycję i zgrabną sylwetkę warto troszczyć się przez cały rok, bez względu na wiek...
Elbląskie Centrum Tańca Promyk zaprasza panie na kursy tańca przygotowane specjalnie z myślą o nich – na program 50+ oraz aerodance. Zajęcia ruszają w marcu.

Jak mówi instruktor tańca Marek Kucharczyk, zainteresowanie kursami salsy czy latino solo jest tak duże, że powstanie specjalny program dla dojrzałych kobiet oraz zajęcia łączące taniec i aerobik.

- Panie często obawiają się, że źle będą czuć się na zajęciach z młodymi dziewczętami, stąd pomysł na kurs 50+ – wyjaśnia Marek Kucharczyk. – Z kolei młodsze panie, które dotąd próbowały połączyć nasze zajęcia z treningami fitness, nie będą musiały z niczego rezygnować, bo wszystko znajdą u nas.

Nowe propozycje to taniec i zabawy ruchowe, które pozwalają przywrócić dobrą kondycję, a przede wszystkim zadowolenie z siebie.

Instruktor podkreśla, że 50+ to program, któremu przyświeca hasło Młode po pięćdziesiątce. Zajęcia będą prowadzone przy spokojnej muzyce i będą łączyć cechy rehabilitacji oraz ćwiczeń kondycyjnych, z uwzględnieniem profilaktyki chorób wieku dojrzałego: osteoporozy, chorób reumatycznych, zwyrodnieniowych czy układu krążenia.

- To propozycja dla tych kobiet, które lubią przebywać z ludźmi, miło spędzać czas i mają młodego ducha – dodaje Marek Kucharczyk.

Z kolei panie między 25 a 50. rokiem życia, które chcą bezpiecznie, skutecznie wzmocnić i uelastycznić swoje ciało Promyk zaprasza na aerodance. To zabawa i taniec, mieszanka tańca i fitness. Gimnastyka i taneczne kroki pozwalają odzyskać zdrowie, dobre samopoczucie i ochotę do działania, a także stracić zbędne kilogramy.

- Postaramy się sprawić, by kręgosłup był zdrowy, kondycja - dobra, a do tego zapoznamy ze wspaniałą formą ruchu i relaksu, która daje dużo radości i satysfakcji, czyli tańcem - zachęca instruktor. - Zajęcia poprowadzi kadra trenersko - instruktorska z wieloletnim doświadczeniem. Praca będzie odbywać się w małych grupach, skupimy się na integracji uczestniczek zajęć, a treningi w nowoczesnych salach z lustrami pozwolą doskonalić technikę taneczną.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11901
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10789160

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.