Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 02.03.2010 04:18 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:Edyta Jasiukiewicz, AJ Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Były Orły, czas na Oscary
The Hurt Locker. W pułapce wojny, podobnie jak Avatar, jest nominowany do Oscara w dziewięciu kategoriach, fot. - mat. prasowe
The Hurt Locker. W pułapce wojny, podobnie jak Avatar, jest nominowany do Oscara w dziewięciu kategoriach, fot. - mat. prasowe
Wczoraj, 1 marca, Polska Akademia Filmowa ogłosiła nazwiska zwycięzców Polskich Nagród Filmowych. W najbliższą niedzielę dowiemy się, kto dostanie Oscary - nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Polska Akademia Filmowa ogłosiła zwycięzców Orłów 2010. Najlepszym filmem został wybrany, wyświetlany ostatnio w kinie Światowid w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, Rewers, a nagrodę dla najlepszego reżysera otrzymał Wojciech Smarzowski za film Dom zły.

Orły 2010 to już dwunasta edycja nagród przyznawanych głosami członków Polskiej Akademii Filmowej, odpowiedniczki narodowych akademii filmowych, przyznających takie nagrody, jak francuskie Cezary, czeskie Lwy czy hiszpańskie Goya.

A już w najbliższą niedzielę, 7 marca, odbędzie się gala, w czasie której zostaną wręczone nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Gospodarzami wieczoru będą: Steve Martin i Alec Baldwin, wspomagani przez Charlize Theron, Barbrę Streisand, Kathy Bates, Steve'a Carella, Tina Feya i Sachę Barona Cohena. Rozdanie statuetek odbędzie się w hollywoodzkim Kodak Theatre.

Tego dnia w kinie Światowid będzie można zobaczyć dwa filmy walczące o Oscary: Królik po berlińsku (godz.18) i The Hurt Locker. W pułapce wojny (godz.19.30).

Królik po berlińsku Bartosza Konopki to polsko-niemiecka koprodukcja opowiadająca o tysiącach dzikich królików, które zamieszkiwały tzw. strefę śmierci Muru Berlińskiego.

Ten pas ziemi okazał się wprost stworzony dla tych zwierząt - pełno nietkniętej trawy, drapieżniki zostały za murem, strażnicy pilnowali, by żaden człowiek "nie zakłócał spokoju" królików. Film jest alegorią przybliżającą dzieje Europy Wschodniej z "króliczej" perspektywy.

The Hurt Locker. W pułapce wojny, podobnie jak Avatar, jest nominowany w dziewięciu kategoriach, m.in.: najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz, najlepszy aktor.

Akcja rozgrywa się w Iraku. Film opowiada o dokonaniach elitarnej jednostki saperów. Zmuszeni do niebezpiecznej gry, łączą swoje siły, bo w zamęcie wojny każdy człowiek może okazać się potencjalnym wrogiem, a każdy obiekt - śmiertelną bombą...

Bilet na Wieczór Oscarów kosztuje 12 złotych.

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11972
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11145397

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.