Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 01.03.2010 02:17 Miasto:Elbląg Kategoria:Europa Kraj Region Autor:inf. nadesłana, AJ Placówka:Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Gdy natura się burzy...

Katastrofy naturalne, kataklizmy i klęski żywiołowe - jest ich coraz więcej, a może jest wręcz przeciwnie? - o przewidywaniu ekstremalnych sytuacji w przyrodzie, zapobieganiu im i ograniczaniu ich skutków opowie w najbliższy czwartek, 4 marca, w Elblągu dr hab. Jerzy Cyberski z Uniwersytetu Gdańskiego.

Jak zapowiada Justyna Kościuk z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, wykładowca zdefiniuje pojęcia naturalnych zdarzeń ekstremalnych, z pominięciem tych, które są wywołane działalnością ludzką

Będzie można poznać najczęściej występujące zjawiska, dowiedzieć się, jakie regiony mają z nimi największy problem oraz w jaki sposób kataklizmy wpływają na cywilizację i gospodarkę.

Jerzy Cyberski - pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego; specjalność: oceanografia fizyczna, hydrologia i klimatologia; naukowiec wypromował dotąd siedmioro doktorów i blisko dwustu magistrów z zakresu oceanografii fizycznej, hydrologii i klimatologii oraz ochrony środowiska; recenzent kilkunastu rozpraw doktorskich i habilitacyjnych, autor ponad 120 artykułów naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych, a także kilkunastu rozdziałów w monografiach.

W ostatnim czasie Jerzy Cyberski uczestniczył w kilkuletnim, szeroko zakrojonym grancie zamawianym, realizowanym przez konsorcjum wyższych uczelni oraz instytutów naukowo-badawczych Ekstremalne zdarzenia meteorologiczne i hydrologiczne w Polsce – ocena zdarzeń oraz prognozowanie skutków dla środowiska życia człowieka.

Wykład otwarty w sali nr 109/110 Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, przy ul. Wojska Polskiego 1, rozpocznie się o godz. 14.

Wstęp jest wolny.


Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11355
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8754089

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.