Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 01.03.2010 01:16 Miasto:Elbląg Kategoria:Muzyka Autor:inf. nadesł. - Arkadiusz Kowalczyk, AJ Placówka:Biblioteka Elbląska
Ukraińskie brzmienia
Fot. - materiały prasowe organizatorów
Fot. - materiały prasowe organizatorów
W piątek, 12 marca, w Elblągu zagra polsko-ukraińska grupa Dagadana. Organizatorzy proszą widzów o zabranie ze sobą zabawek - przeszkadzajek. Dzięki nim publiczność stworzy z zespołem wieloosobową, radosną orkiestrę.

Trio tworzą: Daga Gregorowicz (wokal, elektronika), Dana Vynnytska (wokal, piano) i Mikołaj Pospieszalski (kontrabas, skrzypce).

Ich muzyka to połączenie różnych stylów. Oto, co na ten temat piszą organizatorzy wieczoru:

"Jazz, folk i elektronika tworzą niepowtarzalny język zespołu. Pełne humoru koncerty pokazują, że jest to ten rodzaj muzyki, który uszczęśliwia zarówno słuchaczy, jak i twórców. Ciepłe wokalizy, przetwarzanie głosu na żywo, odważne plastikowe brzmienia, transowy kontrabas oraz wykorzystanie dziecięcych instrumentów muzycznych to recepta Dagadany na oczarowanie słuchacza dźwiękami, których nigdy dosyć.

Powstanie zespołu to efekt trzyletniej znajomości muzyków. Daga Gregorowicz (Poznań), Dana Vynnytska (Lwów) i Miko Pospieszalski (Częstochowa) obracają się w różnych nurtach muzycznych - od klasyki po breakbeat. Poznali się przy okazji eksperymentowania z jazzem, na krakowskich warsztatach International Summer Jazz Academy. Swoją postawą udowodniają, że odległość i granice między państwami to żadna przeszkoda dla muzyki. Właśnie ona - muzyka - podparta przyjaźnią, przyciąga ludzi do siebie.

Międzykulturowy projekt powinien przypaść do gustu każdemu słuchaczowi otwartemu na słowiańską duszę, szaloną z jednej, łagodną z drugiej strony".

Koncert w sali U św. Ducha Biblioteki Elbląskiej rozpocznie się o godz. 20. Bilety są do nabycia na portierni głównej, przy ul. św. Ducha.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11456
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9209888

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.