Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 17.02.2010 02:38 Miasto:Elbląg Kategoria:Książka Prasa Autor:inf. nadesł. - Arkadiusz Kowalczyk, AJ Placówka:Biblioteka Elbląska
Katarzyna Enerlich o sobie i książkach
Fot. - materiały prasowe BE
Fot. - materiały prasowe BE
Jutro, w czwartek, 18 lutego Biblioteka Elbląska zaprasza na spotkanie z Katarzyną Enerlich, autorką książek Prowincja pełna marzeń i Prowincja pełna gwiazd.

Oto, co na temat Katarzyny Enerlich piszą organizatorzy wieczoru:

"W dzieciństwie zaplanowała, że zostanie dziennikarką, a potem napisze książkę. To pierwsze udało się znacznie wcześniej, bo zadebiutowała w wieku 12 lat artykułem o swoim rodzinnym Mrągowie, opublikowanym na łamach Płomyka. Wtedy również otrzymała pierwsze autorskie honorarium.

Drugie marzenie, to o własnej książce, właśnie realizuje. Pracowała w mediach lokalnych i regionalnych, w szkole, domu kultury, punkcie informacji turystycznej, była opiekunką osób starszych, sprzedawała swoje obrazy w toruńskim antykwariacie, chodziła na warsztaty z akwaforty, kurs informatyczny oraz kosmetyczny.

Obecnie pracuje w promocji miasta. Wiary w to, że w marzeniach Wszechświat potajemnie sprzyja, nauczyła się od Paulo Cohelo. Widzenia magii w małych miasteczkach - od Bruno Schulza i Marca Chagalla. Pewności, że warto przenikać w głąb dni - od Rainera Marii Rilkego. Ceni prostotę oraz życie w harmonii z naturą, dlatego kocha wieś i jej uroki, a wielkomiejski hałas bywa tylko chwilową koniecznością.

Mazurska prowincja jest jej miejscem na ziemi, w którym chce trwać w zachwycie nad światem, a wszelkie pisanie, poezji i prozy, jest dla niej szczęściem i sposobem na nazwanie myśli. Z bohaterami swojej pierwszej powieści zżyła się tak bardzo, że napisała jej drugą cześć Prowincja pełna gwiazd".

Spotkanie w Sali Audiowizualnej rozpocznie się o godz. 18. Wstęp jest wolny. 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11275
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 7905157

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.