Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 17.02.2010 01:58 Miasto:Elbląg Kategoria:Stowarzyszenia Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych
W znalezieniu pracy pomoże osobisty trener
W naszym regionie, podobnie, jak w całym kraju, wiele osób po 45. roku życia ma problemy ze znalezieniem pracy. Szanse powrotu do grona zatrudnionych ma im dać projekt Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych i fińskiego stowarzyszenia Kynnys ry Turun toimikunta.
Jak mówi dyrektor ERKON Eliza Popławska – Jodko, w ciągu dwóch lat powstanie i zostanie sprawdzony w praktyce model pomocy osobom bezrobotnym. Pomogą w tym doświadczenia partnera z Finlandii. 

Metodę kompleksowego wsparcia stworzą, przy pomocy ekspertów, przedstawiciele instytucji, które działają na rzecz pomocy bezrobotnym, w tym ERKON-u i urzędu pracy.

Zostanie też przeszkolona grupa trenerów, których zadaniem będzie opieka nad osobą poszukującą pracy, także kiedy ich podopieczni znajdą już zatrudnienie. W programie weźmie udział 32 bezrobotnych, w tym osoby niepełnosprawne oraz 30 pracodawców. 

- Trener otoczy osobę bezrobotną wszechstronną opieką, w tym psychologiczną, a także dotyczącą np. zachowania się w pracy, relacji ze współpracownikami i pracodawcą, utrzymania zatrudnienia. Podpowie też, co zrobić, by podnieść kwalifikacje - wyjaśnia Eliza Popławska – Jodko.

Beata Wrzosek z ERKON-u dodaje, że w czasie projektu zostaną wykorzystane doświadczenia Rady w zakresie aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością intelektualną. 

- To szczególnie trudna grupa klientów, z którą pracujemy oczywiście przy pomocy zupełnie innych narzędzi. Jednak sukcesy, jakie mamy na tym polu, sprawiają, że jesteśmy pewni, iż projekt adresowany do osób po 45. roku życia przyniesie wymierne rezultaty - wierzy Beata Wrzosek.  

Program Indywidualne ścieżki zatrudnienia otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11742
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10400940

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.