Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 03.02.2010 02:38 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:Edyta Jasiukiewicz, AJ Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Kino z Oscarem w tle
Plakat filmu
Plakat filmu
Jeszcze dziś i jutro, 3 i 4 lutego, w elbląskim kinie Światowid będą grane dwa filmy nominowane do tegorocznych Oscarów: Gorzkie mleko i Biała wstążka. To obrazy, które już zostały docenione na europejskich festiwalach filmowych.

Oba tytuły mają nominacje w kategorii "najlepszy film zagraniczny".

Peruwiańskie Gorzkie mleko opowiada dramatyczną historię dziewczyny o imieniu Fausta, która została nakarmiona przez swoją matkę tytułowym mlekiem smutku - chorobą przenoszoną przez kobiety będące ofiarami gwałtu, przemocy i terroru w okresie walk terrorystycznych w Peru.

O życiu w małej protestanckiej miejscowości na północy Niemiec w przededniu I wojny światowej opowiada z kolei Biała wstążka, nominowana do Oscara również w kategorii "najlepsze zdjęcia".

82. ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej odbędzie się 7 marca, a wśród nominowanych za scenografię i dekorację wnętrz oraz kostiumy jest film Terry'ego Gilliama Parnassus, który będzie można zobaczyć w kinie Światowid już w najbliższy piątek, 5 lutego.

O Oscara za charakteryzację będzie się także ubiegał pokazywany niedawno w DKF-ie film Boski w reżyserii Paolo Sorrentino oraz - w kategorii "najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny" - polska produkcja Królik po berlińsku, prezentowana w Światowidzie w czasie festiwalu Planete Doc Review.

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11184682

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.