Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 03.02.2010 08:50 Miasto:Elbląg Kategoria:Książka Prasa Autor:inf. nadesł. - Arkadiusz Kowalczyk, AJ Placówka:Biblioteka Elbląska
Rocznik Nr 22
Okładka Rocznika
Okładka Rocznika
W poniedziałek, 15 lutego, w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się promocja 22. tomu Rocznika Elbląskiego. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Jak informuje Arkadiusz Kowalczyk z Biblioteki Elbląskiej, w najnowszym numerze znalazł się m.in. artykuł Arkadiusza Wełniaka Reemigranci polscy z Mandżurii w Elblągu w 1949 roku, który zawiera relację Walentyny Kaczan.

Jest też materiał przygotowany przez dr Dorotę Jutrzenkę - Supryn, głównego specjalistę do spraw konserwacji zbiorów zabytkowych Biblioteki Elbląskiej. Można w nim przeczytać o historii książnicy, jej zabytkowego księgozbioru, który od roku stanowi część Narodowego Zasobu Bibliotecznego oraz metodach konserwacji i przechowywania kilkusetletnich ksiąg.
 
Wydawnictwo zostało podzielone na cztery sekcje: artykuły, źródła i materiały, recenzje i omówienia, a także kroniki i sprawozdania. Tylko w pierwszej części znalazło się jedenaście artykułów, a cały tom liczy blisko pięćset stron. Są również streszczenia publikacji w językach: angielskim, rosyjskim i niemieckim.
 
Pierwszy tom Rocznika ukazał się w 1961 roku. Od trzech lat naukową pieczę nad nim sprawuje prof. Andrzej Groth. W skład komitetu redakcyjnego wchodzą: Marian Biskup, Wiesław Długokęcki, ks. Mieczysław Józefczyk, Marian Mroczko, Jacek Nowiński, Wiesława Rynkiewicz - Domino i Artur Zieliński.

Promocja rozpocznie się o godz. 17. Laudację wygłosi prof. Józef Arno Włodarski.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11275
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 7905002

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.