Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 22.01.2010 04:22 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:Edyta Jasiukiewicz, AJ Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Festiwalowe perełki
Plakat filmu
Plakat filmu
Od dziś w elbląskim kinie Światowid można obejrzeć film Demakijaż, a w przyszłym tygodniu - nagrodzone Złotą Palmą w Cannes i Złotym Niedźwiedziem w Berlinie obrazy: Biała wstążka i Gorzkie mleko.

Demakijaż składa się z trzech półgodzinnych nowel: Non stop kolor, Droga wewnętrzna i Pokój szybkich randek. Powstały one w ramach programu Studia Munka 30 minut i stanowią autorskie wypowiedzi młodych kobiet na współczesne tematy.

Reżyserkami i autorkami scenariuszy nowel są: Maria Sadowska, Dorota Lamparska i Anna Maliszewska.

Maria Sadowska - piosenkarka, reżyserka, kompozytor, aranżer, producent; skończyła Akademię Filmu i Telewizji w Warszawie oraz Wydział Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Jej etiuda fabularna Skrzydła była pokazywana na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Moskwie, Taipei, Bolonii, Barcelonie, Istambule czy Paryżu.

Dorota Lamparska jest reżyserem i autorem scenariuszy filmów: Polska nowela filmowa, Droga wewnętrzna, Są takie świeżuteńkie dziewczynki.

Biała wstążka i Gorzkie mleko to filmy, które będzie można oglądać w Światowidzie jedynie przez tydzień, od piątku 29 stycznia.

Pierwszy z nich opowiada o życiu w małej protestanckiej miejscowości na północy Niemiec w przededniu I wojny światowej. Seria niewyjaśnionych wydarzeń zakłóca spokojne życie wsi. Wszystko wskazuje na wykonywanie przez kogoś rytualnych kar...

Drugi obraz przedstawia dramatyczną historię dziewczyny o imieniu Fausta, która została nakarmiona przez swoją matkę tytułowym „mlekiem smutku" - chorobą przenoszoną przez kobiety będące ofiarami gwałtu, przemocy i terroru w okresie walk terrorystycznych w Peru.

Cena biletu na filmy to 12 złotych.

- Już dziś wszystkich, którzy chcą z nami powspominać, zapraszamy również na wystawę Tu było kino, która odbędzie się 15 lutego - mówi Natalia Klonowska, kierownik kina Światowid. - Wśród 26 prezentowanych zdjęć nie zabraknie elbląskiego kina Syrena, które mieściło się na przy Grobli św. Jerzego.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11738
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10395113

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.