Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 08.02.2010 06:58 Miasto:Elbląg Kategoria:MŁODY EŚWIATOWID Autor:M.H. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Młody duch dziennikarstwa
Członkowie sekcji dziennikarskiej.
Członkowie sekcji dziennikarskiej.
Jest nas kilka, w porywach do kilkunastu osób. Spotykamy się, bo łączy nas pasja. Być może nie wiemy jeszcze, co chcemy w życiu robić, ale pragniemy spróbować. Zainteresowała nas funkcjonująca w Światowidzie sekcja dziennikarska - mówią młodzi dziennikarze z redakcji naszego portalu: www.eswiatowid.pl.

Uczestniczenie w zajęciach sekcji dostarcza nam dużo wiedzy i doświadczenia na temat tajników pracy dziennikarza. Poprzez liczne ćwiczenia praktycznie i zdobywanie teoretycznych wiadomości, staramy się pojąć na czym polega ten trudny zawód - tłumaczą.

- Uważam, że dzięki sekcji odnalazłam swoje życiowe powołanie - mówi Natalia, jedna z osób biorących udział w zajęciach.

Najmłodszą uczestniczką sekcji jest trzynastoletnia Paulina, uczennica  Szkoły Podstawowej w Milejewie. W sekcji otrzymała funkcję korespondenta, który zbiera informacje w terenie. 

- Obcowanie z warsztatem pracy dziennikarza jest dla nas, okazją do poszerzania swoich horyzontów, poznania nowych, ciekawych osób i spędzenia czasu w radosny, aktywny sposób - mówią sami o sobie. 

- Niektórzy, już publikowali swoje materiały na portalu www.eŚwiatowid.pl. Kilkoro z nas swoją przygodę z dziennikarstwem zapoczątkowało w Młodzieżowym Domu Kultury - dodają.

- W naszym gronie jest również młoda, dobrze zapowiadająca się pisarka, Martyna, która pisze i publikuje powieść w odcinkach.

Zapraszamy na zajęcia naszej sekcji, które odbywają się co dwa tygodnie, w poniedziałki o godz. 18.00 w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". Kolejne spotkanie odbędzie się 22 lutego.

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11177293

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.