Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 11.01.2010 07:05 Miasto:Braniewo Kategoria:Wydarzenia Autor:M.H. Placówka:Brak
W Braniewie też czekają na nowy amfiteatr
Nowy amfiteatr w Braniewie już niedługo… /Fot. arch. UM w Braniewie/.
Nowy amfiteatr w Braniewie już niedługo… /Fot. arch. UM w Braniewie/.
Niedawno na łamach naszego portalu informowaliśmy o oddaniu do użytku zmodernizowanego Amfiteatru im. Luisa Armstronga w Iławie. Scena, na której odbywają się najważniejsze iławskie koncerty, w ostatnich miesiącach przeszła generalny remont, który zrealizowano dzięki funduszom pochodzącym z RPO Warmia Mazury 2007-2013. Teraz na nowe oblicze swojego amfiteatru czekają mieszkańcy Braniewa.

Amfiteatr w Braniewie też zostanie wyremontowany za pieniądze pochodzące z Unii Europejskiej. Jest to obiekt położony w bardzo ciekawym i zabytkowym otoczeniu. Stanowi nie tylko miejsce organizacji imprez okolicznościowych takich jak: Dni Braniewa czy Noc Świętojańska, ale jest również miejscem stale odwiedzanym przez turystów i mieszkańców Braniewa.

Dzięki realizacji projektu braniewski amfiteatr wraz z zabytkowym otoczeniem będzie stanowił prawdziwą wizytówkę miasta a mieszkańcy wraz z rodzinami będą mieli bezpieczne i przyjemne miejsce do spędzenia wolnego czasu.

Projekt „Modernizacja i rozbudowa amfiteatru miejskiego z rekonstrukcją elementu historycznego otoczenia fosy w Braniewie otrzymał dofinansowanie w konkursie 01/09/4.2 w ramach Osi Priorytetowej-Rozwój, restrukturyzacja i rewitalizacja miast Działanie 4.2-Rewitalizacja miast,  Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury 2007-2013 w wysokości 2 987 306,39zł.

W ramach projektu wykonane zostaną m.in.: modernizacja konstrukcji sceny obecnego amfiteatru wraz z modernizacją jego widowni, instalacja nagłośnienia, remont niecki zbiornika wodnego, na którym zlokalizowana jest scena i konserwacja istniejących zabytkowych ceglastych murów miejskich oraz baszt.

Będą też nowe nawierzchnie dla ruchu pieszego i kołowego, zejścia dla osób niepełnosprawnych, wózków i rowerów oraz nowe oświetlenie terenu.

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11177271

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.