Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 20.11.2009 07:17 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesłana, MH Placówka:Biblioteka Elbląska
III Wieczór pod dobrą gwiazdą
Maja Panicz - śpiewająca Elblążanka.
Maja Panicz - śpiewająca Elblążanka.
30 listopada o godz. 18.00 w Sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej odbędzie się trzeci w tym roku koncert „Wieczorów pod dobrą gwiazdą”. Tym razem będziemy mogli posłuchać cenionej wokalistki z kręgu piosenki poetyckiej Basi Raduszkiewicz i niezwykle utalentowanej elblążanki Mai Panicz. Bilety w cenie 10 zł do nabycia na portierni głównej Biblioteki Elbląskiej.

W poprzedniej edycji „Wieczorów pod dobrą gwiazdą” wystąpili: Robert Kasprzycki, Grzegorz Tomczak, Szymon Zychowicz, Jarosław Wasik oraz Jacek Gutry, Bartek Kalinowski, Marcin Skrzypczak i Michał Rogacki. Tym razem czas na śpiewające nastrojową muzykę w duchu krainy łagodności kobiety. W marcu mogliśmy posłuchać koncertu Iwony Loranc, a w październiku wystąpiła dla elbląskiej publiczności Magda Turowska.

Maja Panicz - elblążanka, związana z Młodzieżowym Domem Kultury w Elblągu, gdzie szlifowała swoje umiejętności wokalne. Laureatka wielu ogólnopolskich festiwali, wśród nich Festiwal Sztuki Słowa „Czy to jest kochanie...”, Festiwal Piosenki „Wygraj Sukces” w Tarnobrzegu, Festiwal Piosenki Agnieszki Osieckiej w Warszawie. W 2009 roku otrzymała stypendium artystyczne miasta Elbląg. Obecnie studiuje polonistykę w Olsztynie.


Basia Raduszkiewicz - ceniona wokalistka z kręgu piosenki poetyckiej. Laureatka prestiżowych nagród, w tym Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”. Współpracowała z wieloma cenionymi kompozytorami, m.in. Hadrianem Tabęckim.

W 2001 roku, pod kierownictwem muzycznym Krzysztofa Herdzina wydała pierwszą płytę „Dzika róża”. Efektem współpracy z Jarosławem Kordaczukiem były kolejne albumy: „Chwile poruszone”, „Safona”, „Dzieci aniołów”, muzyka eksperymentalna „digressi00ns”, sesje nagraniowe z zespołem Arte dei Suonatori.

W lipcu 2009 roku ukazał się wspólny projekt multimedialny Basi Raduszkiewicz, Janusza Lipińskiego (muzyka) i Jarosława Kordaczuka (aranże) „Ptaki Powrotne”. Jest to wybór siedemnastu wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z muzyką Lipińskiego napisaną w latach 1969-1976. Artystce towarzyszy zespół muzyczny z Krzysztofem Herdzinem na czele (fortepian).

Projekt prezentowany w formie książki zawiera 17 wierszy K.K. Baczyńskiego z ilustracjami graficznymi Łukasza Rayskiego oraz esej Jana Strzeleckiego pt. „Reminiscencje sentymentalne”, poświęcony człowiekowi w sytuacji ostatecznej. Do książki dołączona jest płyta CD z piosenkami nagranymi w warunkach studyjnych oraz płyta DVD z dwoma teledyskami Adama Smoczyńskiego zainspirowanymi wierszami Baczyńskiego "Wróble" i "Spojrzenie" .

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11658
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10180295

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.