Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 22.10.2009 09:53 Miasto:Braniewo Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesłana, MH Placówka:Brak
Ambitne dźwięki i spotkanie z wybitnymi artystami
Ambitne dźwięki i spotkanie z wybitnymi artystami to niewątpliwy atut drugiej edycji Festiwalu Amber Jazz, który odbył się w niedzielny wieczór 18 października 2009 w Braniewie. Gośćmi Festiwalu byli m.in. nestor polskiego jazzu Zbigniew Namysłowski i utalentowana Dorota Miśkiewicz.

Niezwykle uzdolniona Dorota Miśkiewicz zaprezentowała się w Braniewie w projekcie Dorota Miśkiewicz kameralnie, a u jej boku zagrali Marek Napiórkowski oraz Robert Kubiszyn.

W drugiej części koncertu Braniewianie usłyszeli legendę polskiej sceny muzycznej – Zbigniewa Namysłowskiego wraz z Jackiem Namysłowskim, Sławomirem Jaskułke, Pawłem Puszczało oraz Dawidem Fortuną.

Publiczność zgromadzona w Braniewskim Centrum Kultury nie kryła zaskoczenia, gdy Dorota Miśkiewicz zachęcała do wspólnego muzykowania i własnej inwencji twórczej – można było gwizdać, klaskać, tupać, grzechotać kluczami.

Zbigniew Namysłowski natomiast zaprezentował wysmakowane ujęcie jazzowego brzmienia. Jego występ był prawdziwą gratką dla koneserów jazzu.

W przerwie między koncertami można było podziwiać wystawę fotografii Marka Karewicza – wybitnego artysty, którego pasją jest jazz. Wystawa prezentowała dużego formatu czarno – białe zdjęcia w pełni poświęcone twórczości Zbigniewa Namysłowskiego.

Ambitne dźwięki i spotkanie z wybitnymi artystami to niewątpliwy atut drugiej edycji Festiwalu Amber Jazz w Braniewie. - Mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli zaprosić miłośników muzyki jazzowej na kolejną edycję tego projektu - podkreśla organizator Festiwalu Dorota Hryniewicz, właścicielka Galerii Amber Top oraz Księgarni „Zmysł…” w Braniewie.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11740
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10397919

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.