Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 15.10.2009 11:25 Miasto:Olsztynek Kategoria:Etnografia Autor:inf. nadesł. - Anna Niedźwiecka, AJ Placówka:Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie
Baby Mazurskie

W odróżnieniu od tajemniczych kamiennych Bab Pruskich, nie mniej tajemnicze Baby Mazurskie będą tryskać życiem. Wczesne i jędrne jak pierwsze papierówki oraz dojrzałe i soczyste jak późne klapsy. Czy w ciemną, wietrzną i ponurą mazurską noc, oświetlone dyskretnym ogniem z kominka, Mazurskie Baby odsłonią rąbek swej tajemnicy? - Stara Szkoła w Harszu oraz Muzeum Kultury Ludowej w zapraszają na jesienną edycję 6. Międzynarodowego Pleneru Artystycznego w Harszu.

Plener odbędzie się w dniach 22-31 października. Wezmą w nim udział: Arturas Braziunas (Litwa), Ales Falej (Białoruś), Aksana Gajdukowicz (Białoruś), Vilija Kisieljute (Litwa), Jadwiga Kolenkiewicz (Polska), Jura Leszik (Białoruś), Siergiej Samuszenko (Białoruś), Sonia Tugarinowa (Rosja), Tamara Urban (Polska), Swietłana Wróblewska (Białoruś) i Magdalena Zielińska (Polska).

"W odróżnieniu od tajemniczych, kamiennych Bab Pruskich, nie mniej tajemnicze Baby Mazurskie będą tryskać życiem. Wczesne i jędrne jak pierwsze papierówki oraz dojrzałe i soczyste jak późne klapsy.

Czy w ciemną, wietrzną i ponurą mazurską noc, oświetlone dyskretnym ogniem z kominka, Mazurskie Baby odsłonią rąbek swej tajemnicy? Czy narodzą się zasznurowane pod szyję, purytańskie portrety, czy też rozpasane, nieprzyzwoite akty?

A może przewrotni artyści skupią się na studiowaniu martwej natury jesiennych bukietów i beżowo-złotych mazurskich pejzaży? Odpowiedzi na te oraz inne, nie zadane pytania, objawią się dopiero podczas wernisażu Wystawy Poplenerowej, która odbędzie 31 października. A może naga prawda objawi się dopiero, gdy rozpocznie się wieńczący plener bal kostiumowy Martwota, na który zapraszamy serdecznie do Starej Szkoły w Harszu 31 października? - czytamy w zaproszeniu na wydarzenie. 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11884
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10726939

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.