Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 02.10.2009 01:14 Miasto:Elbląg Kategoria:Muzyka Autor:Edyta Jasiukiewicz, AJ Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Nastrojowo, klimatycznie, z klasą...
Nina Kuźma - Sapiejewska
Nina Kuźma - Sapiejewska
9 października w elbląskim Światowidzie zagra Nina Kuźma - Sapiejewska, polska pianistka od lat mieszkająca w Nowym Jorku.

Gazety na całym świecie pisały o tej artystce: „absolutnie pierwsza klasa", „pianistka na światowym poziomie", „nie tylko wyróżnia się tym, że dźwięk jej przypomina medytacyjny ton Rubinsteina, ale również gra z ognistym temperamentem i wirtuozerią".

Urodzona w Warszawie, skończyła Liceum Muzyczne w Bydgoszczy oraz Akademię Muzyczną w Gdańsku. Dalsze studia kontynuowała jako stypendystka Juilliard School of Music w Nowym Jorku oraz na kursach mistrzowskich w Londynie, Baltimore, Nowym Jorku, podczas Aspen Music Festival w Colorado, w Berkshire Music Center w Tanglewood, Massachussets i podczas Temple University Music Festival w Ambler, Pennsilvania.

Nina Kuźma - Sapiejewska koncertowała dotąd w wielu krajach: w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Szwajcarii, Norwegii, Republice Czeskiej, Bułgarii, Rumunii, Grecji, Turcji, Egipcie, na Węgrzech, Cyprze i w Polsce. Kariera pianistki koncentrowała się wokół występów ze znanymi orkiestrami, recitali i koncertów kameralnych.

W słynnej Weill Recital Hall w Carnegie Hall w Nowym Jorku zaprezentowała szesnaście recitali chopinowskich.

Brała udział w prestiżowych festiwalach, dokonała wielu nagrań radiowych i telewizyjnych. Nagrała płyty z muzyką Chopina i Schumanna. W 1993 roku została uhonorowana nagrodą Prezydenta Rady Miejskiej Nowego Jorku za działalność artystyczną.

W trakcie elbląskiego Koncertu Romantycznego będzie można usłyszeć m.in. utwory Fryderyka Chopina, Franza Schuberta, Ferenca Liszta, Roberta Schumanna, Marii Teresy Carreno Garcia de Sena, Louisa Moreau Gottschalka.

Wieczór w Galerii Nobilis (II piętro Centrum Spotkań Europejskich Światowid) rozpocznie się o godz. 18.

Wejściówki są do odebrania w kasie Światowida.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11746
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10405709

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.