Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 01.10.2009 01:07 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesłana, MH Placówka:Biblioteka Elbląska
Wokalistka, pisarka i pianistka w jednym
Gaba Kulka - Wokalistka, pisarka i pianistka w jednym.
Gaba Kulka - Wokalistka, pisarka i pianistka w jednym.
7 października o godz. 20.00 w sali "U św. Ducha" Biblioteki Elbląskiej wystąpi Gaba Kulka z zespołem Raalya. Gaba Kulka jest wokalistką, piosenko-pisarką i pianistką, której autorski repertuar zalicza się do szerokiego strumienia współczesnej muzyki alternatywnej, w szalony sposób łącząc w sobie elementy jazzu, rocka i popu, z ukłonem w stronę klimatu teatralno-kabaretowego.

Pierwszy album Between Miss Scylla and a Hard Place Gaba Kulka nagrała w 2003 roku metodą DIY w swoim mieszkaniu w Warszawie, wykonując wszystkie partie wokalne i instrumentalne, wypalając go na płytach CD-R, opatrzonych czarno-białą naklejką z magicznym numerem 22 i równie czarno-białą okładką.

Podobny proces odbył się w 2006 roku przy okazji nagrywania płyty Out, tym razem jednak album został profesjonalnie wytłoczony i wydany, rujnując domowy budżet Gaby. Posunięcie okazało się opłacalne, bo album szybko zyskał uznanie mediów i krytyków (także nominację do nagrody im. Mateusza Święcickiego przyznawanej przez radiową Trójkę), chwalących Gabę za muzyczną wyobraźnię, świeżość i brzmienie niespotykane na polskiej scenie muzycznej. Out był następnie remasterowany w studio i ponownie - tym razem oficjalnie - wydany w 2007 roku.

4 maja 2009 roku miała swoją premierę płyta Hat, Rabbit, nagrana pod okiem Leszka Kamińskiego, następnie zmiksowana i współprodukowana przez Marcina Borsa. Na płycie, prócz stałego składu zespołu, pojawia się m.in. światowej klasy skrzypek Konstanty Andrzej Kulka, prywatnie ojciec Gaby. Na “Hat, Rabbit” czuć odwołania do Kate Bush, Tori Amos oraz Renaty Przemyk.

Nie można jednak oskarżyć Gaby o wtórność. To wyraźnie autorskie dzieło, które oprócz tego, że ma wysokie walory artystyczne, posiada wyraźny potencjał komercyjny. A to niezwykle rzadka cecha. Zwłaszcza wśród polskich artystów.

Bilety na koncert Gaby Kulki w Bibliotece Elbląskiej w cenie 15 zł można kupić na portierni głównej Biblioteki (do 16.00) lub w Wypożyczalni Działu Literatury Naukowej (od 16.00 do 18.00). Liczba miejsc ograniczona.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11658
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10180870

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.