Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 29.09.2009 12:16 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesłana, MH Placówka:Biblioteka Elbląska
Salon Polityki i koncert Kulki w Bibliotece Elbląskiej
Tomasz szlendak będzie jednym z gości pażdziernikowego Salonu Polityki w Elblągu.
Tomasz szlendak będzie jednym z gości pażdziernikowego Salonu Polityki w Elblągu.
"Wizerunek człowieka kulturalnego. Refleksje po Kongresie Kultury Polskiej" -  taki tytuł nosić będzie najbliższy Salon Polityki, który odbędzie się 7 października o godz. 18.00 w Sali "U św. Ducha" Biblioteki Elbląskiej. Gośćmi Mirosława Pęczaka będą: antropolog prof. Tomasz Szlendak i Maciej Nowak - twórca i dyrektor Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Wstęp na Salon jest wolny.

Prof. Tomasz Szlendak - socjolog związany z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika. Bada zmiany obyczajów w kulturze zachodniej, biospołeczne uwarunkowania życia seksualnego.

Zainteresowania naukowe: psychologia ewolucyjna, kognitywistyka, socjoantropologia relacji płciowych, socjologia rodziny, socjologia wychowania, socjologia młodzieży, socjologia kultury, socjologia konsumpcji, teorie nauk społecznych, socjologia jakościowa.

W swojej książce Architektonika romansu określił siebie pisząc: jestem w dwóch trzecich ewolucjonistą, a w jedenej trzeciej konstruktywistą. Był stypendystą Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej i tygodnika Polityka w pierwszej edycji konkursu Zostańcie z nami.Autor szeregu artykułów i opracowań naukowych, redaktor publikacji zbiorowych. Pisze także do czasopism popularnonaukowych i gazet (Focus, Elle, Gazeta Wyborcza). W 2008 roku ukazała się jego debiutancka powieść Leven - kryminał, osadzony w realiach średniowiecznego Torunia.

Maciej Nowak - dziennikarz, publicysta, krytyk teatralny i kulinarny, kucharz, satyryk. Od roku 1983 publikował na łamach miesięcznika Teatr. W latach 1990-1992 twórca i redaktor naczelny Gońca Teatralnego, a w latach 1994-2005 Ruchu Teatralnego. Od 1997 do 2000 kierownik działu kultury Gazety Wyborczej.

W latach 2000-2006 dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Wybrzeże, który w tym czasie stał się jedną z najżywiej komentowanych polskich scen, miejscem debiutów i sukcesów grupy młodych reżyserów: Grażyny Kani, Agnieszki Olsten, Moniki Pecikiewicz, Pawła Demirskiego, Jana Klaty, Wojciecha Klemma, Grzegorza Wiśniewskiego, Michała Zadary.

Od roku 2003 dyrektor Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Publikuje na łamach Gazety Wyborczej. Twórca Niekabaretu Maćka Nowaka. Liczne występy w programach telewizji TVN.

Wystąpił w 3 fabularnych filmach: Segment 76, Boisko bezdomnych, Serce na dłoni. W roku 2008 tygodnik Polityka uznal go za najbardziej wpływową postać polskiego teatru. Laureat m.in. Nagrody Artystycznej Młodych im. Wyspiańskiego (1990), Nagrody im. Schillera (2002), medalu Gloria Artis (2005).

                                             ****

Jednocześnie organizatorzy Salonu Polityki przypominają, posiadaczom biletów na koncert Gaby Kulki i karnetów na VI Letnie Ogrody Polityki,że pozostały tylko dwa dni na ich bezpłatną wymianę na wejściówki upoważniające do udziału w recitalu artystki, który odbędzie się po Salonie (godz. 20.00).

Po 30 września bilety i karnety nie będą honorowane, a od 1 października - w zależności od liczby wolnych miejsc - prowadzona będzie sprzedaż biletów na koncert. Bilety będzie można kupić na portierni głównej Biblioteki przy ul. św. Ducha (do godz. 16.00) oraz w Wypożyczalni Działu Literatury Naukowej (od 16.00 do 18.00). Cena: 15 zł.

Podczas VI Letnich Ogrodów Polityki - z powodu niesprzyjającej aury i awarii sprzętu nagłaśniającego – nie odbył się zaplanowany na drugi dzień Festiwalu koncert Gaby Kulki. Jednak artystka przyrzekła swoim fanom, że wystąpi w Bibliotece podczas Salonu Polityki w październiku tego roku..

Zgodnie z tą obietnicą, koncertu Gaby Kulki będzie można posłuchać w sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej 7 października o godz. 20.00.

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11658
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10182188

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.