Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 21.09.2009 11:22 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:Edyta Jasiukiewicz, AJ Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Złote Lwy - trafione w... Elblągu
Także w Elblągu ten film został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność
Także w Elblągu ten film został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność
Dwa z sześciu filmów, które można było obejrzeć w czasie elbląskich Replik Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych otrzymały nagrody w konkursie głównym. Złote Lwy - Wielką Nagrodę dostał Rewers Borysa Lankosza, zaś nagrodę za debiut reżyserski - Katarzyna Rosłaniec za Galerianki.

Oprócz Złotych Lwów Rewers zdobył jeszcze pięć nagród: za pierwszoplanową rolę kobiecą – Agata Buzek, za drugoplanową rolę męską – Marcin Dorociński oraz za zdjęcia, muzykę i charakteryzację.

Debiutancki obraz Borysa Lankosza otrzymał również pięć nagród pozaregulaminowych, w tym od publiczności i dziennikarzy. Film ten będzie ponadto walczył o Oscara w kategorii filmów nieanglojęzycznych.

Galerianki - debiut Katarzyny Rosłaniec wzbudził największe zainteresowanie elbląskiej publiczności.

Bilety zostały wyprzedane do ostatnich miejsc.

- Frekwencja na tegorocznych Replikach była wyższa niż rok temu, przez tydzień kino Światowid odwiedziło ponad 3 tysiące osób – cieszy się Natalia Klonowska, koordynator pracy kina. – Najważniejsze jest jednak to, że elblążanie wychodzili z pokazów zadowoleni, mamy nadzieję, że oznacza to zwiększenie zainteresowania polskim filmem.

Również towarzyszący festiwalowi program Gdynia Dzieciom pokazał, że festiwale filmowe to nie tylko absolutnie poważne zmagania dorosłych, bo i najmłodsi znajdą tu coś interesującego.

Dzięki Gdynia Dzieciom Światowid odwiedziło około półtora tysiąca młodych ludzi, a szczególnie duże wrażenie zrobił na nich prawdziwy plan filmowy – w piątek dzieciaki, poprzez zabawę, mogły oswoić się z kamerą i aktorstwem.   

Ci, którzy nie byli na Replikach, mogą jeszcze obejrzeć dwa filmy gdyńskiego festiwalu. Od 25 września do 8 października będą wyświetlane: Janosik-prawdziwa historia oraz Enen.


Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11746
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10405775

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.