Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Historie i historyjki ze zdjęć
Wilk skończył 21 lat...
Wilk skończył 21 lat...

- Ojej, to ja! - krzyknęła nasza koleżanka, kiedy zobaczyła zdjęcie zamieszczone na stronie Pracowni Digitalizacji, jaka działa od stycznia w Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu.

Było to jedno ze zdjęć zamieszczonych w galerii Jarmarku Sztuki Ludowej, jaki organizowany był na Placu Jagiellończyka w 1990 roku. Nasza koleżanka przyszła tam wówczas ze swoim narzeczonym, a obecnym mężem, który jest także uwieczniony na zdjęciu. Jednak uwagę osób zamieszczających tę archiwalną fotografię na stronie www. pracowni przykuła figurka, jaką trzymał narzeczony. I to ona właśnie przypomniała jej, to co się wtedy wydarzyło...

- Przyszliśmy na jarmark, bo mój narzeczony chciał kupić prezent na Dzień Ojca - wspomina. - Stwierdził, że tata zbiera wyjątkowe przedmioty i postanowił kupić figurkę wilka. Pamiętam, że bardzo zdenerwował mnie tym zakupem - jego tata, dziś mój teść, rzeczywiście lubi rzadko spotykane rzeczy, ale są to raczej stylowe starocia. Jednak naprawdę zła byłam, gdy dowiedziałam się, ile zapłacił za tego wilka...

Smaczku historyjce dodaje fakt, że wtedy kłótnia o chęć "zostania mecenasem kultury" o mało nie doprowadziła do rozstania pary, a dziś nie dość, że są małżeństwem, nasza koleżanka związała się instytucją kulturalną, która organizowała wtedy jarmark - jest pracownikiem Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

Warto też dodać, że główny bohater historyjki - dziś 21-letni sporny wilk - wciąż istnieje. Pewnego razu tata przekazał go nowożeńcom.

I tak fotografia sprzed ponad 20 lat przypomniała o tym zdarzeniu. Teraz figurka wzbudza jedynie pozytywne emocje i śmiech.

Z pewnością każdy ma w swoich albumach wiele zdjęć dokumentujących nas w przeszłości, ta jednak odnaleziona została w archiwum Światowida.

- Warto zaglądać na stronę pracowni (www.eswiatowid.pl/digitalizacja) - może wśród osób uwiecznionych na zdjęciach znajdziecie Państwo siebie - zachęca Teresa Romanowska z Pracowni Digitalizacji. - Jeśli posiadają Państwo informacje, których brakuje nam przy opisach obiektów lub zauważą Państwo błędy - prosimy o kontakt. Nasz adres e-mailowy: digitalizacja@swiatowid.elbląg.pl.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11884
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10726262

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.