Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 08.09.2009 03:36 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. - Dorota Wcisła, AJ Placówka:Aeroklub Elbląski
Na niebie nad Elblągiem...
Pierwsze miejsce zdobyli Piotr Koper i Sławomir Knaś z Warszawy. Puchary wręczył członek zarządu województwa Grzegorz Nowaczyk, Fot. Monika Betcher - mat. prasowe organizatorów
Pierwsze miejsce zdobyli Piotr Koper i Sławomir Knaś z Warszawy. Puchary wręczył członek zarządu województwa Grzegorz Nowaczyk, Fot. Monika Betcher - mat. prasowe organizatorów
Piotr Koper i Sławomir Knaś z Warszawy wygrali 9. Klubowe Zawody Samolotowe o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko- Mazurskiego, które w miniony weekend odbyły się w Elblągu.

W rywalizacji wzięło udział siedem dwuosobowych załóg. Zawodnicy mieli do pokonania dwie trasy o długości około 120 km, na których starali się zidentyfikować obiekty ze zdjęć i rozłożone w terenie płócienne znaki.

Odbyła się także - najbardziej widowiskowa - konkurencja na celność lądowania.

- Rozegraliśmy wszystkie zaplanowane konkurencje – informuje Grzegorz Mańka, sędzia główny zawodów. – Choć nie było to łatwe, bo warunki atmosferyczne nie do końca nam sprzyjały i nastąpiły przesunięcia czasowe.

Po wszystkich konkurencjach wyniki wyglądały następująco: pierwsze miejsce zajęła załoga z Warszawy: pilot Piotr Koper i nawigator Sławomir Knaś, na drugim miejscu uplasowali się elblążanie: pilot Maciej Lasek i nawigator Piotr Koziarski, trzecie miejsce zdobyli: Tomasz (pilot) i Monika (nawigator) Płocke.

Na dalszych pozycjach uplasowali się: Sebastian Jabłoński (pilot) i Paweł Góra (nawigator) - czwarte miejsce, piąte – Tomasz i Malwina Zielińscy, szóste – Wojciech Szyszka i Stanisława Bajczyk i na ostatnim miejscu Maciej Lenartowicz z Jerzym Andraszewiczem i Kubą Pręcikowskim.

Zawody zorganizował Aeroklub Elbląski.  

 - Klubowe Zawody Samolotowe stały się już tradycją naszego aeroklubu. Piloci traktują je jako okazję do sprawdzenia swoich umiejętności i sportowej rywalizacji – mówi prezes AE Zdzisław Janowski.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11328
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8577589

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.