Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 25.08.2009 08:47 Miasto:Węgorzewo Kategoria:Wydarzenia Autor:1692 Placówka:Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie
Węgorzewo pamięta
1 września tego  roku w całym kraju minie pod znakiem obchodów 70. rocznicy wybuchu Drugiej Wojny Światowej.
1 września tego roku w całym kraju minie pod znakiem obchodów 70. rocznicy wybuchu Drugiej Wojny Światowej.
Bardzo ciekawie zapowiadają się obchody 70. rocznicy wybuchu Drugiej Wojny Światowej w Węgorzewie. Na cykl rocznicowych uroczystości zapraszają: Burmistrz Węgorzewa i Muzeum Kultury Ludowej.

1 września tego  roku w całym kraju minie pod znakiem obchodów 70. rocznicy wybuchu Drugiej Wojny Światowej.We wszystkich polskich miastach odbędą się rocznicowe uroczystości: msze święte, apele poległych, składanie wieńców pod pomnikami i na grobach żołnierzy. Ciekawie zapowiadają się również obchody rocznicowe w Węgorzewie.

Rocznicowe uroczystości w Węgorzewie rozpoczną się bardzo wcześnie rano. O godz. 4.45 czyli dokładnie w godzinę ataku Niemiec na Polskę w całym mieście zostaną włączone syreny alarmowe. Jednak od razu uspokajamy wszystkich mieszkańców będzie to tylko symboliczne zakłócenie ciszy nocnej, ale jakże wymowne... 

O godz. 8.00 w Kościele p.w. św. Piotra i Pawła zostanie odprawiona uroczysta Msza Św., a o godz. 9:30 rozpocznie się uroczysta zbiórka na Placu Wolności, która zakończy się koncertem chóru "Moderato" i apelem pamięci.

O godz.10:30 Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie zaprasza na otwarcie wystawy pt. " Pamiątki historyczne z II Wojny Światowej z prywatnych kolekcji."

Kolejny ciekawy punkt obchodów rocznicowych w Węgorzewie to wykład dr Wiesława Bolesława Łacha z Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego pt. " II Wojna  Światowa wyszła z Prus Wschodnich." Wykład rozpocznie się 3 września o godz. 16:30 w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.

Z kolei przez cały wrzesień Muzeum Kultury Ludowej zaprasza chętnych na specjalne multimedialne prezentację historyczną dla szkół pt. " Herosi września 1039 - Wizna 40:1"połączoną ze zwiedzaniem wystawy.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11360
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8773892

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.