Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 24.08.2009 10:33 Miasto:Kętrzyn Kategoria:Etnografia Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Kętrzyńskie Centrum Kultury
Równianka 2009 - festiwal kultury ludowej w Kętrzynie
Plakat imprezy
Plakat imprezy

W ostatni weekend sierpnia Kętrzyn zaprasza na 3. edycję festiwalu kultury ludowej miast partnerskich Równianka 2009, a także na gminne dożynki i wybory miss.

Zespoły ludowe: Trzy Malwy z Włodzimierza Wołyńskiego na Ukrainie, Znad Mereczanki z litewskich Solecznik, Mładuszka z Kaliningradu, Wiesiołucha z rosyjskiego Prawdinska, zespół folklorystyczny z Drużbic (powiat Bełchatów), a także Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Hrubieszowska, Zespół Ludowy Srokowiacy ze Srokowa, Kapela Bałdygów z Mazuchówki i Zespół folklorystyczny Rogóżanie z Rogóża zaprezentują się na rynku przy ratuszu w sobotę, 29 sierpnia (początek o godz. 15.30).

Będą też m.in. wybory miss powiatu kętrzyńskiego oraz konkurs na wieniec dożynkowy i równiankę (tradycyjny, święcony bukiet z ziół leczniczych, zbóż, kwiatów, lnu, kwiatów ogrodowych, owoców i warzyw; równianka miała podobno właściwości czarodziejskie i lecznicze).

Następnego dnia odbędą się dożynki. Rozpocznie je msza (godz. 30, kościół św. Piotra i Pawła). Na godz. 12 zaplanowano korowód dożynkowy, a później obrzęd dożynkowy, wręczanie bochna chleba, ogłoszenie wyników konkursu na wieniec dożynkowy, a także m.in. koncert zespołu Reszelanie.

Przedsięwzięcie pod honorowym patronatem marszałka Jacka Protasa dofinansują: burmistrz Reszla i starostwo powiatowe w Kętrzynie.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11276
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 7906813

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.