Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 03.08.2009 01:41 Miasto:Lubawa Kategoria:Muzyka Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie
Festiwal Innej Piosenki
Plakat festiwalu
Plakat festiwalu

Muzyczne interpretacje wierszy urodzonego w Lubawie poety ks. prof. Janusza Pasierba, wieczór lubawskich autorów, konkurs, a także recitale m.in. Dominiki Barabas i Tomasza Wachnowskiego - w Lubawie trwa II Festiwal Piosenki Innej.

Jego organizatorzy tak piszą o swoim przedsięwzięciu:

"To spotkanie twórców piosenki literackiej. Spotkanie mające na celu wymianę doświadczeń między czołowymi postaciami tegoż gatunku i amatorami, dla których jest on możliwością konfrontacji własnych słowno-muzycznych prób z oczekiwaniami stawianymi przez uznanych już artystów i animatorów kultury śpiewania poezji.

To również okazja do zwykłej rozmowy i usłyszenia, co do powiedzenia mają dziś (poprzez piosenkę właśnie) tzw. wrażliwcy.

Pragniemy w sierpniu każdego roku zapraszać do Lubawy wszystkich tych, którzy wierzą, że muzyka nie służy jedynie taniej rozrywce, ale może również, a może nawet powinna nieść za sobą wrażliwe słowo i poetycką refleksję.

Wierzymy, że wspólnie przeżywać będziemy chwile wzruszeń, zadumy, niepokoju, ale również rozbawienia. Razem dbajmy o to, by nie wchłonęła nas serwowana codziennie przez media kultura niskich lotów, byśmy pozostali wrażliwymi do końca…"   

Festiwal rozpoczął wczoraj, w niedzielę, 2 sierpnia, Lubawski wieczór autorski, w czasie którego pokazali się twórcy zamieszkali lub pochodzący z Lubawy - poeci i autorzy piosenek.

W czwartek, 6 sierpnia, o godz. 20, w kościele św. Jana Chrzciciela, rozpocznie się koncert zatytułowany Pasierb śpiewany, w którym zabrzmią wiersze ks. Pasierba. Zaprezentują je: lubawska grupa Sfera Szeptów, Tomasz Gul, Roman Graszkiewicz oraz zaproszeni goście, wśród nich Dominika Barabas i Marcin Skrzypczak.

W piątek, o godz. 12, w kinie Pokój, ruszą przesłuchania konkursowe (jury: Dominika Barabas, Teresa Drozda, Tomasz Gul, Tomasz Reich, Marcin Skrzypczak, Waldemar Śmiałkowski), zaś o godz. 21 na placu za Centrum Dziedzictwa Kulturowego Ziemi Lubawskiej wystąpią: Dominika Barabas i Tomasz Wachnowski.

Przesłuchania konkursowe będą też w sobotę, a wieczorem będzie można posłuchać Marcina Skrzypczaka, Waldemara Śmiałkowskiego i Andrzeja Czamarę.

W niedzielę, na godz. 19, w Łazienkach Miejskich zaplanowano koncert laureatów. Przed lubawską publicznością wystąpią również: Tomasz Wachnowski i Piotr Bukartyk.

Organizatorzy zapowiadają, że od czwartku do niedzieli będzie czynny klub festiwalowy - restauracja Maximus, w którym chętni będą mogli spotkać artystów goszczących w Lubawie, zaś na "otwartej scenie" zaprezentuje się każdy, kto zechce podzielić się danego wieczoru swoją twórczością...

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie. Dyrektorem imprezy jest Piotr Szauer, który - co warto podkreślić - w tym roku znalazł się w gronie laureatów organizowanego w Elblągu Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa ... czy to jest kochanie?

Więcej - na stronie internetowej:
 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11746
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10405889

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.