Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 27.07.2009 08:47 Miasto:Przezmark Kategoria:Stowarzyszenia Autor:inf. nadesł. - Aleksandra Ławecka, AJ Placówka:Brak
Wakacje... na tropie przestępcy
Regionalne biuro programu Projektor - wolontariat studencki prowadzi stowarzyszenie Elbląg Europa
Regionalne biuro programu Projektor - wolontariat studencki prowadzi stowarzyszenie Elbląg Europa

Jak zrobić odciski palców i co przyda się przy tropieniu przestępców - w czasie zajęć w świetlicy w Przezmarku opowiedzą o tym studenci - wolontariusze z Poznania.

Zajęcia, które poprowadzą uczestnicy programu Projektor - wolontariat studencki, odbędą się w pierwszym tygodniu sierpnia.

Projekt umożliwia studentom rozwijanie własnych pasji, a przy okazji mogą oni zachęcić dzieci do pozalekcyjnej aktywności.

W czasie wakacji i ferii wolontariusze mogą za darmo wybrać się do wybranej miejscowości w kraju i tam realizować opracowane przez siebie zajęcia.

Najmłodsi mieszkańcy Przezmarka będą mogli dowiedzieć się, jak połączyć naukę z rozrywką dzięki studentom z Poznania. Adrian, Piotrek, Julia, Ania i Mariusz mówią, że nie przyjeżdżają w okolice Elbląga, by pracować. Prowadzenie kilkugodzinnych zajęć to dla nich doskonała zabawa i okazja, by podzielić się swoją wiedzą. Po zajęciach mogą zaś poznawać atrakcje naszego regionu.

- Jesteśmy studentami wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza, zrzeszonymi w różnych kołach naukowych. Jednym z naszych zainteresowań jest kryminalistyka, czyli nauka o wykrywaniu przestępstw. Jak zrobić odciski palców? Co przyda się, gdy będziemy tropić przestępców? - o tym wszystkim opowiemy na naszych zajęciach - zapowiadają wolontariusze.

Młodzi ludzie stworzyli nawet blog, który opisuje ich działania, a także nawiązali współpracę z Komendą Stołeczną Policji w Warszawie, która udostępniła im profesjonalny sprzęt  detektywistyczny na potrzeby projektu:

Jeśli jesteś studentem i chciałbyś zrobić coś równie zakręconego, zgłoś się do Regionalnego Biura Programu w Elblągu. Kontakt: stowarzyszenie Elbląg Europa; ul. Stefczyka 7-8; tel: 504 067 978; email: a.lawecka@projektor.org.pl. Warto też zajrzeć na stronę internetową: 


 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11895
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10775211

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.