Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 18.06.2009 08:20 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. - Lech Brywczyński Placówka:Wydawnictwo URAN
Jedenasty numer Magazynu Elbląskiego
Okładka numeru
Okładka numeru
Do lektury najnowszego numeru kwartalnika zaprasza Lech Brywczyński.

Elbląg to miejsce niezwykłe. Tutaj, w samym mieście, spotykają się dwie jakże odmienne krainy: z jednej strony pola i łąki Żuław, a z drugiej - porośnięte lasami wzgórza i jary Wysoczyzny Elbląskiej.

Każda z tych krain jest dla elblążan ich "Małą Ojczyzną". O pięknie Żuław, ale także o problemach i perspektywach rozwojowych tej krainy pisze w najnowszym, jedenastym numerze Magazynu Elbląskiego Jerzy Wcisła, natomiast turystyczne i krajobrazowe walory Wysoczyzny Elbląskiej prezentują w swoim artykule Krystyna i Jerzy Terlikowscy.

W tym numerze kwartalnika sporo miejsca poświęcono grodowi Kopernika - urokliwemu, warmińskiemu miasteczku, jakim jest Frombork.

Opublikowany został m.in. wywiad z burmistrz Fromborka Krystyną Lewańską, artykuł Dariusza Bartona o dziejach wsi Bogdany, a także informacje na temat programów rozwojowych, realizowanych obecnie przez fromborski samorząd gminny.

To wydanie Magazynu Elbląskiego przypomina też o ludziach i sprawach nieco przez dzisiejszych elblążan zapomnianych: o Karlu Franzu Komnicku, współtwórcy przemysłowej potęgi dawnego Elbląga, a także o mieście Lubeka, które miało swój wkład w założenie Elbląga.

Godne odnotowania są również artykuły, poświęcone działalności kulturalnej, prowadzonej na elbląskich osiedlach - Nad Jarem i Zawadzie.

Magazyn Elbląski jest do nabycia m.in. w siedzibie wydawnictwa Uran, przy ul. Giermków,  sklepach elbląskiej sieci Vabank, sklepach PSS Społem Elbląg i w elbląskich księgarniach Domu Książki.

Cena 10 złotych.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11884
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10726257

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.