Elbląg to miejsce niezwykłe. Tutaj, w samym mieście, spotykają się dwie jakże odmienne krainy: z jednej strony pola i łąki Żuław, a z drugiej - porośnięte lasami wzgórza i jary Wysoczyzny Elbląskiej.
Każda z tych krain jest dla elblążan ich "Małą Ojczyzną". O pięknie Żuław, ale także o problemach i perspektywach rozwojowych tej krainy pisze w najnowszym, jedenastym numerze Magazynu Elbląskiego Jerzy Wcisła, natomiast turystyczne i krajobrazowe walory Wysoczyzny Elbląskiej prezentują w swoim artykule Krystyna i Jerzy Terlikowscy.
W tym numerze kwartalnika sporo miejsca poświęcono grodowi Kopernika - urokliwemu, warmińskiemu miasteczku, jakim jest Frombork.
Opublikowany został m.in. wywiad z burmistrz Fromborka Krystyną Lewańską, artykuł Dariusza Bartona o dziejach wsi Bogdany, a także informacje na temat programów rozwojowych, realizowanych obecnie przez fromborski samorząd gminny.
To wydanie Magazynu Elbląskiego przypomina też o ludziach i sprawach nieco przez dzisiejszych elblążan zapomnianych: o Karlu Franzu Komnicku, współtwórcy przemysłowej potęgi dawnego Elbląga, a także o mieście Lubeka, które miało swój wkład w założenie Elbląga.
Godne odnotowania są również artykuły, poświęcone działalności kulturalnej, prowadzonej na elbląskich osiedlach - Nad Jarem i Zawadzie.
Magazyn Elbląski jest do nabycia m.in. w siedzibie wydawnictwa Uran, przy ul. Giermków, sklepach elbląskiej sieci Vabank, sklepach PSS Społem Elbląg i w elbląskich księgarniach Domu Książki.
Cena 10 złotych.