Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 22.05.2009 07:28 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:1692 Placówka:Związek Ukraińców w Polsce
43. Dziecięcy Festiwal Kultury Ukraińskiej w Elblągu
Uczestnikami festiwalu są dzieci ukraińskie uczące się języka swoich ojców w szkołach województwa warmińsko -  mazurskiego.
Uczestnikami festiwalu są dzieci ukraińskie uczące się języka swoich ojców w szkołach województwa warmińsko - mazurskiego.
Dziecięcy Festiwal  Kultury Ukraińskiej jest imprezą o wieloletniej tradycji. Cieszy się ogromną popularnością w środowisku ukraińskim. Odgrywa ważną rolę w procesie wychowania dzieci i przekazywania im tradycji oraz języka swoich ojców. Daje możliwość prezentowania przez najmłodszych swoich umiejętności i wiedzy zdobytej na lekcjach języka ukraińskiego. 43. edycja tego festiwalu odbędzie się już w ten weekend w Elblągu.

Uczestnikami festiwalu są dzieci ukraińskie uczące się języka swoich ojców w punktach nauczania w szkołach podstawowych i gimnazjach województwa warmińsko -  mazurskiego, oraz zespoły dziecięce działające przy Związku Ukraińców w Polsce lub innych organizacjach mniejszości ukraińskiej.

W ramach przygotowań do festiwalu organizowane są spotkania i szkolenia dla nauczycieli i instruktorów zespołów dziecięcych, które mają na celu podnoszenie poziomu wykonania prezentowanego programu.

W 43. DFKU weźmie udział ok. 280  wykonawców, którzy zaprezentują się w następujących kategoriach: deklamacja, śpiew, gra na instrumentach, taniec i inscenizacja bajek.

Gościem tegorocznego festiwalu będzie Zespół Pieśni i Tańca Dumka, działający przy Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim.

Festiwalowe koncerty odbywać się będą w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Na sobotę 23 maja o godz.10.00 zaplanowano prezentacje zespołów dziecięcych. Natomiast w niedzielę 24 maja o godz.10.00 rozpocznie się koncert galowy 43 DFKU.

43 Dziecięcy Festiwal  Kultury Ukraińskiej zorganizowano przy pomocy finansowej: Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji,Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego i Prezydenta Elbląga.                  

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11746
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10405759

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.