Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 28.03.2011 03:00 Miasto:Olsztyn Kategoria:Stowarzyszenia Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla Placówka:Brak
Oblicza wolontariatu

Rok 2011 jest Europejskim Rokiem Wolontariatu - w całej Europie organizowanych będzie wiele imprez, wystaw i innych wydarzeń. W najbliższy czwartek, 31 marca, o godz. 11.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej UM w Olsztynie odbędzie się debata panelowa zatytułowana Potencjał jest w nas! Twoje oblicze wolontariatu.

 

Wolontariat określany jest jako dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinne, czy przyjacielskie, zaś - według Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie - wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych.

Na pytanie jak rozwija się działalność wolontaryjna na Warmii i Mazurach odpowiedzieć ma organizowana w Olsztynie debata. Pozwoli ona również na wymianę poglądów oraz nawiązanie kontaktów pomiędzy uczestnikami, a także służyć rozpowszechnieniu idei i koncepcji wolontariatu. Jej uczestnikami mają być studenci olsztyńskich uczelni.

Organizatorem spotkania jest Fundacja Rozwoju Wolontariatu, a zaproszonymi gośćmi są m.in. Henryk Wujec - Doradca Prezydenta RP ds. społecznych, Urszula Pasławska - Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Klaudia Wojciechowska - Naczelnik Wydziału ds. Młodzieży i organizacji pozarządowych Ministerstwa Edukacji Narodowej, Krzysztof Więckiewicz - Dyrektor Departamentu Pożytku Publicznego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Joanna Glezman - Pełnomocnik Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, a także przedstawiciele NGO-sów z regionu warmińsko-mazurskiego.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego p. Jacek Protas, Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. dr hab. Józef Górniewicz a także Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

Debata panelowa "Potencjał jest w nas! Twoje oblicze wolontariatu" odbędzie się 31 marca 2011 roku o godz. 11.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego przy ul. Oczapowskiego 12b w Olsztynie.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11884
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10727037

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.