Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 29.04.2009 08:30 Miasto:Elbląg Kategoria:RADIO E-KULTURA Autor:1692 Placówka:Biblioteka Elbląska
Antyfestyn w Ogrodach - posłuchaj!

Letnie Ogrody Polityki to propozycja dla ludzi inteligentnych - reklamuje imprezę dyrektor Biblioteki Elbląskiej Jacek Nowiński. Taki antyfestyn, gdzie można wziąć udział w konfrontacji poglądów w trakcie debaty panelowej, obejrzeć wystawę fotografii i posłuchać muzyki, która rzadko bywa ulubienicą masowych mediów. Szósta edycja tej imprezy odbędzie się już w czerwcu w Elblągu.

 

Festiwal Letnie Ogrody Polityki jest efektem współpracy nawiązanej kilka lat temu miedzy Biblioteką Elbląską im. C. Norwida i Tygodnikiem Polityka. Zaczęło się od wspólnych Salonów Polityki w Elblągu poświęconych sprawom kultury, do których w 2004 roku dołączyło czterodniowe, festiwalowe wydanie święta kultury.

Tegoroczne Ogrody Polityki w Elblągu odbędą się od 10 do 13 czerwca. Program Festiwalu powstaje na podstawie listy laureatów i nominowanych do Paszportów Polityki - czyli wręczanej już od szesnastu lat prestiżowej nagrody dla ludzi kultury.

Każdego festiwalowego dnia dziennikarze Polityki zapraszają do panelowych rozmów wybitnych pisarzy, reżyserów, krytyków kulturalnych, animatorów kultury i muzyków.

Uzupełnieniem atrakcyjnego programu Letnich Ogrodów są plenerowe przedstawienia teatralne, wernisaże wystaw, happeningi artystyczne czy projekcje filmowe.

W wieczornej części: koncerty na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno - Historycznego.  Artyści występujący na festiwalowej scenie, to czołówka sceny rockowej, alternatywnej, jazzowej i folkowej. Ich niewątpliwym atutem jest nieuleganie muzycznym modom.

We wszystkich dotychczasowych edycjach Festiwalu dominowała zasada, by w ofercie zawierać propozycje, które mogą zaakceptować zarówno czytający książki inteligenci w średnim i starszym wieku, jak i młodzi ludzie, dla których podstawowym narzędziem komunikowania jest dziś internet.

Bardzo interesująco zapowiada się tegoroczna edycja Ogrodów Polityki w Elblągu. Podczas czterech festiwalowych dni, organizatorzy zaplanowali m.in. koncerty zespołów: Haydamaky, Voo Voo, Motion Trio oraz Kasi Nosowskiej, Marii Peszek, Gabriela Kulki i Planet L.U.C., czyli Łukasza Rostkowskiego - nominowanego do tegorocznych Paszportów Polityki w kategorii muzyka popularna. 

Dla melomanów zaplanowano występ Artura Rucińskiego laureata Paszportów 2008 w kategorii muzyka poważna, a dla kinomanów projekcję filmów kina offowego. Festiwalowe debaty natomiast dotyczyć będą tematów związanych z kulturą w wolnej Polsce.

O antefestynowej formule Letnich Ogrodów Polityki mówi: dyrektor Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida Jacek Nowiński:

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4


W tym roku biletem wstępu na Festiwal Letnie Ogrody Polityki nie będzie jak dotychczas bywało bieżący numer Polityki czy Forum. Wprawdzie na panele dyskusyjne wstęp pozostaje  bezpłatny, ale na koncerty obowiązywać będą karnety w przedsprzedaży: 40 zł oraz bilety na każdy dzień Ogrodów: 15 zł.

Sprzedaż biletów i karnetów ruszy 6 maja. Będzie je można nabyć we wszystkich punktach  bibliotecznych Elbląga.

Rozmawiała Marta Hajkowicz 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11658
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10182068

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.