Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 07.05.2009 05:44 Miasto:Jonkowo Kategoria:Wydarzenia Autor:Łukasz Daroszewski Placówka:Ręką Dzieło Stowarzyszenie Ekologiczno - Artystyczne
Ręką Dzieło - warsztaty alchemiczne w trzy dni

Uczymy wytwarzania całkowicie naturalnych kremów, wody aromatycznej i olejków eterycznych, podstawowej wiedzy zielarskiej, a także bezpieczeństwa w użyciu i wytwarzaniu preparatów - reklamują swoje warsztaty organizatorzy ze Stowarzyszenia Ręką Dzieło.

Pomysłodawcą warsztatów jest Stowarzyszenie Ekologiczno - Artystyczne Ręką Dzieło. Stowarzyszenie powstało w 1997 roku. Tworzy je grupa osiadłych na Warmii artystów, którzy wspierają  wiejskich artystów.

Program warsztatów, które odbywać się będą w Jonkowie obejmuje trzy weekendowe dni. Piątek to dzień organizacyjny, w trakcie którego przy kolacji omawiana jest  idea warsztatów i uczestnicy mają okazję się poznać.

Sobota to dzień praktyczny. Nauka między innymi wytwarzania kremu lawendowego, rozpoznawania ziół oraz prezentacja urządzeń służących do wytwarzania preparatów kosmetycznych na własny użytek.

W niedzielę uczestnicy warsztatów zajmować się będą między innymi destylacją ziół i uzyskiwaniem wody aromatycznej, wykonywaniem esencji aromatycznych oraz wytwarzaniem kremu nawilżającego.

Prowadzący warsztaty to: Joanna Posoch - etnograf oraz Piotr Romanowski - poeta, ekolog i prezes Stowarzyszenia Ręką Dzieło.

Planowane terminy warsztatów: 8 - 10 maja, 5 - 7 czerwca, 3 - 5 lipca, 1 - 3 sierpnia, 4 - 6 września.

Zgłoszenia chętnych przyjmowane są telefonicznie i przez internet. Warsztaty kosztują 450 zł za osobę. W cenę wliczono: wyżywienie, noclegi i materiały potrzebne do warsztatów.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11532
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9645815

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.