Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 14.09.2011 02:48 Miasto:Elbląg Kategoria:Książka Prasa Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Biblioteka Elbląska
Spotkanie z elbląską pisarką
Tak wygląda okładka książki...
Tak wygląda okładka książki...

20 września Biblioteka Elbląska zaprasza na spotkanie z elblążanką Anną Peplińską, autorką książki Karczowiska i tomiku wierszy Żuławska baba.

Jak informuje Aleksandra Buła z bibliotecznego działu komunikacji społecznej, Anna Peplińska mieszka w Elblągu, ale dzieciństwo i młodość spędziła w Lisewie, koło Tczewa. Z wykształcenia jest pielęgniarką. W zawodzie przepracowała 35 lat.

Karczowiska to jej debiut prozatorski. Pani Anna pisze też poezje. Za tomik Żuławska baba otrzymała wyróżnienie (w kategorii Elbląski Rękopis Roku) w czasie 9. edycji Konkursu Literackiego, który organizuje Fundacja Elbląg.

"Oto Gosia, pielęgniarka z duszą poetki. Jej oczami patrzymy na Kajtka, sześcioletniego chłopca żywionego przez sondę, na Kornelkę z wodogłowiem. Jest i pani Basia, która mimo amputowanych kończyn, chce wybrać się w podróż. Zakłady pielęgnacyjno-opiekuńcze, domy spokojnej starości pełne są ludzi na co dzień niewidocznych, niechcianych, niekochanych. W trudnej rzeczywistości Gosia oferuje im serce - "zamiast wygód i luksusu". Z przyklejoną przez społeczeństwo łatką "inności", bohaterka "daje dużo, otrzymując w zamian niewiele". Karczowiska to poruszające studium ludzkich emocji, wspaniała opowieść o godności i harcie ducha" - czytamy w informacji prasowej.

Wieczór autorski w Sali Audiowizualnej rozpocznie się o godz. 17. Wstęp jest wolny. W czasie spotkania będzie można kupić książkę i otrzymać autograf.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11358
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8770881

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.