Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 06.01.2009 02:24 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. - Arkadiusz Kowalczyk, AJ Placówka:Biblioteka Elbląska
Kryminalny piątek
Spotkanie z autorem odbędzie się w najbliższy piątek, 9 stycznia
Spotkanie z autorem odbędzie się w najbliższy piątek, 9 stycznia
Mariusz Czubaj będzie w Elblągu promował swoją najnowszą książkę 21:37.

Arkadiusz Kowalczyk z Biblioteki Elbląskiej przypomina, że 21:37 to pierwsza część cyklu, którego głównym bohaterem jest Rudolf Heinz, specjalista od opracowywania psychologicznych portretów sprawców przestępstw.

Wiosną 2007 roku Heinz dołącza do specjalnej grupy operacyjnej, która ma wyjaśnić sprawę makabrycznego morderstwa w okolicach Centrum Olimpijskiego w Warszawie. Ofiarami są klerycy z seminarium na Żoliborzu. Dlaczego ich torturowano? Dlaczego w okolicach ust namalowano im liczby 21 i 37? Początkowo wszyscy zaangażowani w śledztwo sądzą, że morderca przywołał godzinę śmierci Jana Pawła II - ale czy to dobry trop? Wybuch skandalu obyczajowego w polskim Kościele staje się coraz bardziej realny, tym bardziej, że w kręgu podejrzanych są osoby szanowane i wpływowe: rektor seminarium, znany biznesmen o skłonnościach homoseksualnych oraz wybitny biblista… - czytamy w informacji prasowej na temat książki.

Mariusz Czubaj jest antropologiem kultury i dziennikarz tygodnika Polityka; wykłada w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jest też autorem książek: Biodra Elvisa Presleya, Od paleoherosów do neofanów (2007), W stronę miejskiej utopii (2007) oraz - razem z Wojciechem J. Bursztą - Krwawa setka. 100 najważniejszych powieści kryminalnych (2007).

W ubiegłym roku, nakładem Wydawnictwa W.A.B., ukazała się powieść Marka Krajewskiego i Mariusza Czubaja Aleja samobójców. W przygotowaniu jest  kolejny kryminał tych autorów - Róże cmentarne.

Spotkanie w Sali Audiowizualnej (Galeria Spatium Novum) Biblioteki Elbląskiej, na Starym Mieście, odbędzie się w najbliższy piątek, 9 stycznia. Poprowadzi je dyrektor Biblioteki Elbląskiej Jacek Nowiński.

Początek o godz. 17. Wstęp wolny.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11456
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9200601

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.