Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Orkiestra Nr 17 - zobacz, jak było ostatnio!
Pieniądze zebrane w czasie 17. Finału zostaną przeznaczone na zakup aparatury do  wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci, fot. - archiwalna
Pieniądze zebrane w czasie 17. Finału zostaną przeznaczone na zakup aparatury do wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci, fot. - archiwalna
Od kolejnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dzieli nas miesiąc. Tym razem największa orkiestra świata zagra pod hasłem W zdrowym ciele zdrowy duch.

Jak informuje Ewelina Dżugan, rzecznik prasowy 17. Finału WOŚP w Elblągu, przygotowania do zbiórki, która odbędzie się 11 stycznia, trwają od października. Strona internetowa www.wosp.elblag.pl ma odświeżoną szatę, widać też na niej sentencję: Gramy, bo lubimy!

- Gramy, bo chcemy, żeby dzieciaki były zdrowe. Lubimy pomagać, a przy tym dobrze się bawić - mówi Paulina Nieszporek z elbląskiego sztabu WOŚP.

Wiadomo też, że w dniu Finału, do południa, relacje z lokalnych sztabików, a także wywiady z organizatorami i wolontariuszami będzie prezentować Telewizja Elbląska. O godz. 17 rozpoczną się telewizyjne aukcje na żywo. Będzie można wylicytować orkiestrowe gadżety, m.in. kubki i koszulki, a także przedmioty ofiarowane przez znanych elblążan.

Po raz drugi sztab powstanie w Muzeum Archeologiczno - Historycznym. Wśród atrakcji będą m.in. tor łuczniczy, Komnata Gier, w której odważni będą mogli przymierzyć stroje rycerskie oraz Magiczna Szafa dla tych, którzy przez chwilę będą chcieli poczuć się jak księżniczka czy Wiking.

Każdy, kto chciałby zostać wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, musi mieć odpowiedni identyfikator. W tym celu trzeba zgłosić się do Centrum Współpracy Transgranicznej, przy ul. Warszawskiej 55, z dokumentem tożsamości (legitymacja szkolna, dowód osobisty) oraz aktualnym zdjęciem. Sztab WOŚP zaprasza od wtorku, od godz. 14 do 17.

Pieniądze zebrane w czasie 17. Finału zostaną przeznaczone na zakup aparatury do wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci. 

***

Aby obejrzeć ciekawy telewizyjny felieton Krzysztofa Chaja na temat ostatniego Finału WOŚP w Elblągu, przejdź na stronę:

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11521
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9572986

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.