Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 09.12.2008 01:10 Miasto:Olsztyn Kategoria:Etnografia Autor:inf. nadesłana, AJ Placówka:Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Japończycy w... warmińskich strojach
Współpraca z uniwersytetem w Tokio to ciekawy pomysł na promocję naszego regionu
Współpraca z uniwersytetem w Tokio to ciekawy pomysł na promocję naszego regionu
Regionalne stroje warmińskie pojadą do Tokio - japońscy studenci polonistyki wystąpią w nich w czasie organizowanego przez siebie Dnia Warmińskiego.
- Zwróciła się do nas w tej sprawie dr Barbara Morcinek, która wykłada w tokijskim Foreign Studies Uniwersity - mówi Jacek Protas, marszałek Warmii i Mazur. - Pani Barbara poprosiła nas o ufundowanie warmińskiego stroju dla tamtejszych studentów polonistyki, a tokijski uniwersytet jest jedyną uczelnią w Japonii, w której można studiować język i literaturę polską. Wiem, że co roku, na studenckich festiwalach przedstawiciele studiów językowych z tej uczelni organizują restauracje, w których serwują dania kuchni narodowych, prezentują regionalne stroje i charakterystykę regionu. To godne podziwu, bo zdobycie w Japonii składników potrzebnych do przygotowania dań kuchni polskiej, jak biały ser na sernik, mak na makowiec czy buraki na barszcz, jest niezmiernie trudne. Wiem, że sztandarowym daniem serwowanym w studenckiej „polskiej” restauracji jest co roku bigos. Taki bezpośredni kontakt z polską kulturą, z kulturą regionu, przybliży młodym ludziom daleką Polskę.

Jak informuje Urząd Marszałkowski w Olsztynie, w paczce, która zostanie wysłana do Japonii, obok stroju warmińskiego w wersji kobiecej i męskiej, znajdą się foldery promujące atrakcje Warmii i Mazur oraz książka kucharska z przepisami na regionalne dania.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11884
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10725631

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.