Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 25.11.2008 02:36 Miasto:Elbląg Kategoria:Muzyka Autor:inf. nadesłana, OK Placówka:Biblioteka Elbląska
Jazzowa doskonałość
Susan i Martin Weinert (fot. - mat. prasowe)
Susan i Martin Weinert (fot. - mat. prasowe)
W środę, 26 listopada, w Bibliotece Elbląskiej zagra międzynarodowe trio - Susan Weinert, Piotr Biskupski i Martin Weinert.

Susan Weinert to niezwykle utalentowana gitarzystka jazzowa, uznawana powszechnie za jedną z najwybitniejszych instrumentalistek europejskiej sceny jazzowej. Zdobyła solidne wykształcenie muzyczne, pobierając nauki m.in. u Richie Beiracha. Od 1985 roku, wraz z mężem Martinem, prowadzi Susan Weinert Band. W 1990 roku zaczęła komponować, a w dwa lata później ukazała się jej pierwsza autorska płyta.

Poza koncertowaniem z grupą Steps Ahead, grała również Jimmym Earlem - basistą Chick'a Corei i Michael'em Ruffem - Chaka Khan. Kilkakrotnie występowała w słynnym klubie Bottom Line w Nowym Jorku oraz w większości krajów Europy, m.in. we Francji, Skandynawii, Belgii, Holandii i Polsce.

Oryginalne i niezwykle ciekawe kompozycje i aranżacje Susan Weinert nawiązują do najlepszych jazz - rockowych wzorców, a ekspresja, wirtuozowska technika, styl wykonawczy i brzmienie, budzą nieodparte skojarzenia z Larry Coryell'em i Johnem McLaughlin'em.

Susan Weinert stosuje zróżnicowane, czasem gładkie, a czasem abstrakcyjne i nieco "połamane" harmonie, które pozwalają rozwinąć skrzydła zarówno jej muzycznej wyobraźni, jak i wirtuozerii.

Martin Weinert - basista i nieodłączny partner wszystkich projektów Susan. Prywatnie mąż gitarzystki. Wirtuoz kontrabasu i gitary basowej. Artysta niezmiernie żywiołowy. Jego witalność na scenie każdorazowo udziela się słuchaczom. Artysta perfekcyjny i wrażliwy.

Piotr Biskupski jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Zgodzińskiego. Laureat nagród indywidualnych konkursów jazzowych Złota Tarka, Jazz nad Odrą. Współpracował z czołówką polskiej sceny jazzowej - Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Karolakiem, Tomaszem Szukalskim, Krzysztofem Ścierańskim. Od wielu lat współtworzy większość projektów artystycznych Włodzimierza Nahornego, Janusza Strobla, Mariusza Bogdanowicza. Często zapraszany jest do współpracy przez wykonawców różnych gatunków muzycznych.

Jest poszukiwanym muzykiem studyjnym (nagrał ponad 30 płyt) oraz bardzo wysoko cenionym pedagogiem. Prowadzi klasę perkusji w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Wykłada na licznych kursach perkusyjnych i jazzowych. Propaguje muzykę jazzową w cotygodniowej autorskiej audycji Jazz po północy na antenie rozgłośni Polskiego Radia PIK. Pisuje artykuły do fachowych pism muzycznych.

Koncert rozpocznie się o godz. 18 w sali U św. Ducha. Pół godziny wcześniej muzycy spotkają się z fanami.

Bilety kosztują 8 zł, można je kupić w portierni biblioteki.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11886
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10727376

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.