Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 25.11.2008 11:36 Miasto:Elbląg Kategoria:RADIO E-KULTURA Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Wsi spokojna... - posłuchaj!
Konferencja, jak i cały program Akademia Pana Kleksa otrzymały dofinansowanie z ministerstwa pracy i polityki społecznej w ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich
Konferencja, jak i cały program Akademia Pana Kleksa otrzymały dofinansowanie z ministerstwa pracy i polityki społecznej w ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich
4 grudnia, w Elblągu, odbędzie się konferencja na temat tworzenia wiejskiej młodzieży odpowiednich warunków rozwoju.

O szansach edukacyjnych młodych mieszkańców wsi, a także o doświadczeniu ubóstwa będą mówić: dr Krystyna Kutiak – Zakrzewska i dr Katarzyna Białobrzeska z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Mirella Nowińska z elbląskiej delegatury Kuratorium Oświaty.

Modelowe programy pomocy mieszkańcom wsi oraz możliwości zdobywania pieniędzy na tego rodzaju przedsięwzięcia przedstawią: Helena Wołodźko z Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, Danuta Banaszek i Iwona Andruszkiewicz ze szkoły podstawowej z oddziałami integracyjnymi w Zielonce Pasłęckiej oraz Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid i prezes stowarzyszenia Jantar.

Honorowy patronat nad sesją, która odbędzie się w kinie Światowid, objęli wójtowie gmin: Wilczęta, Markusy i Gronowo Elbląskie.

Konferencji będzie towarzyszyć wystawa prac plastycznych przygotowanych przez uczestników projektu Akademia Pana Kleksa.

Początek o godz. 10.

Wstęp jest wolny.

Na wydarzenie zaprasza Iwona Grajkowska ze stowarzyszenia Jantar:Konferencja Wsi spokojna, wsi wesoła będzie ostatnim etapem programu Akademia Pana Kleksa, który stowarzyszenie Jantar realizuje od sierpnia 2008 roku.

Ma on przeciwdziałać społecznemu wykluczeniu dzieci i młodzieży z okolic Elbląga i Braniewa poprzez zapewnienie im udziału w zajęciach edukacyjnych i artystycznych, dostępu do wydarzeń kulturalnych oraz turystyki.

Zajęcia m.in. z informatyki, plastyki, muzyki, tańca i teatru, korepetycje z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego odbywały się w Światowidzie.

Dzieci były na wyjazdowych warsztatach psychologicznych, na wycieczkach w planetarium, schronisku dla zwierząt i teatrze. Na wszystkie spotkania były bezpłatnie dowożone, otrzymywały także pełne wyżywienie.

Uzupełnieniem programu było szkolenie na temat bezpieczeństwa pracy dzieci na wsi, z udziałem przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy, a 11 grudnia rozpocznie się czterodniowy obóz w Stegnie.

Projekt Akademia Pana Kleksa - zintegrowanym programem wyrównywania szans dzieci i młodzieży z obszarów wiejskich powiatu elbląskiego i braniewskiego otrzymał dofinansowanie z ministerstwa pracy i polityki społecznej w ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Rozmawiała Agnieszka Jarzębska

Dołączone pliki:
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11356
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8755915

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.