Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 27.10.2008 03:56 Miasto:Kętrzyn Kategoria:Muzyka Autor:inf. nadesłana, AJ Placówka:Kętrzyńskie Centrum Kultury
Jazzowe Zaduszki w Kętrzynie
Plakat imprezy
Plakat imprezy
Zespół New Bone i Roman Puchowski wystąpią w czasie Zaduszek Jazzowych w Kętrzynie.
Roman Puchowski to, jak przypominają organizatorzy Zaduszek, muzyk awangardowy i bluesowy. Solista, lider i twórca alternatywnej formacji Von Zeit, członek polskich i międzynarodowych składów oraz projektów muzycznych, wokalista, instrumentalista, kompozytor, a także autor tekstów i profesor warsztatów gitarowych. Gra na gitarze Dobro, gitarze akustycznej i na basie. Miłośnik techniki slide; w swojej twórczości łączy tradycję i awangardę.

Puchowski współpracuje z czołówką europejskich - i nie tylko - bluesmanów, m.in. z Keithem Dunnem, Nickiem Katzmanem i Sugarem Blue, znanym ze współpracy z Rolling Stones czy Frankiem Zappą. Jako jedyny bluesman brał udział w ogólnopolskim projekcie koncertowym Mistrzowie gitary; przez lata studiował korzennego bluesa, grę Roberta Johnsona, Blind Willie Johnsona, Missisipi John Hurta; z drugiej strony inspiruje go muzyka alternatywna, autorska, współczesny minimalizm artystów takich, jak: Beck, Violent Femmes, Sonic Youth, The Residents, Wim Mertens czy Philp Glass.
 
New Bone - jak czytamy w materiałach prasowych - tworzą muzycy działający na rynku od co najmniej 1996 roku. Grupę znają miłośnicy jazzu i uczestnicy festiwali w całej Polsce. W grudniu 2004 roku ukazała się jej pierwsza autorska płyta Something for now.

Zespół kilkakrotnie zmieniał skład, ale dwóch muzyków: trębacz i kompozytor Tomasz Kudyk i saksofonista altowy Marcin Ślusarczyk, którzy stanowią o stylu New Bone, pozostało.

Artyści wystąpią w kinie Gwiazda (email: kino@kck.ketrzyn.pl) Kętrzyńskiego Centrum Kultury w najbliższą niedzielę, 2 listopada.

Koncert rozpocznie się o godz. 19.  

Bilet kosztuje 15 złotych.

Warto zajrzeć na internetową stronę Kętrzyńskiego Centrum Kultury:
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11276
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 7906974

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.