Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 24.10.2008 04:44 Miasto:Elbląg Kategoria:Teatr Autor:Edyta Machul Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Świat po drugiej stronie lustra
Wizualizacją zajął się Kuba Qbi Strumiński
Wizualizacją zajął się Kuba Qbi Strumiński
Już w najbliższą niedzielę, 26 października, elbląski Światowid zaprasza na spektakl Po drugiej stronie. Przedstawienie jest inspirowane słynną książką Lewisa Carrolla Alicja po drugiej stronie lustra. Wstęp, uwaga, jest bezpłatny.
Po drugiej stronie przygotowała Alicja Ruczko, aktorka i reżyserka, która przez miesiąc pracowała z uczestnikami projektu Kreując kreatorów - kreujemy rzeczywistość - wyjaśnia Edyta Machul ze Światowida.

- Spotykaliśmy się w weekendy i spędzaliśmy na Scenie Na Piętrze długie godziny. Pracowaliśmy nad warsztatem aktorskim i kreowaliśmy, jak na Kreatorów przystało, tytułowy świat po drugiej stronie - mówi Joanna Niewiadomska.

- Po drugiej stronie, czyli gdzie - pyta jeden z uczestników projektu Dariusz Ignatowicz. - ...wiem co myślisz, ale wcale tak nie jest.... - przekornie odpowiada kwestią ze spektaklu.

- Praca z Alicją Ruczko była zaskakująca. Alicja jest wymagającym nauczycielem, ale dzięki temu już po miesiącu możemy zaprosić ludzi na niedzielną premierę - dodaje Justyna Krzemińska.

- Na początku reżyserka dawała nam zadania, a my budowaliśmy etiudy. Działania na scenie wychodziły od nas, dlatego tym większe było nasze zaskoczenie, kiedy Alicja powiedziała, że naszą bazą jest książka Alicja po drugiej stronie lustra i dała nam scenariusz. Okazało się, że nasze propozycje idealnie do niego pasują - mówi inny uczestnik programu Paweł Sertel.Spektakl na Scenie Na Piętrze (II piętro Światowida) będzie można obejrzdwa razy: o godz. 18 i godz. 19.30. Wizualizacja - Kuba Qbi Strumiński.

Wstęp jest wolny, a bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie kina Światowid.

 

Projekt Kreując kreatorów - kreujemy rzeczywistość został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
Komentarze
 
Sylvia
|2008-10-26 21:13:16
Świetny spektakl, miło było popatrzeć,a Tirli Bim i Tirli Bum dają czadu :D
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11275
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 7905039

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.