Dużo styropianu, papieru i pakuł, odrobina masy rzeźbiarskiej, parę drutów, a do tego kilka fatałaszków i garść legendarnych rekwizytów - tak powstają teatralne kukły. Ile pracy wymaga stworzenie lalki i spektaklu mogli przekonać się młodzi uczestnicy warsztatów w Bibliotece Elbląskiej.
Olbrzymie kukły powstały, aby stać się postaciami z elbląskich legend. Ożyły w przedstawieniach teatralnych opartych na historii miasta.
- To było trochę trudne i zajęło trochę czasu – wyznaje Tomasz Głuch, jeden z uczestników zajęć.
Efektem projektu Papierowy Lala-land będzie film, którego premierę zaplanowano na koniec roku.
Natomiast na przełomie listopada i grudnia w Bibliotece Elbląskiej zostanie otwarta wystawa lalek teatralnych i filmowych ze zbiorów Muzeum Historycznego i Etnograficznego w Łodzi.
Kliknij i zobacz telewizyjny reportaż o dzieciach i lalkach:
- wersja dla szybszych łączy internetowych:

- wersja dla słabszych łączy internetowych:
Jeśli masz problemy z odbiorem programów internetowej telewizji eKultura TV, pobierz kodeki (link do strony firmy Microsoft)

Reporterka: Olga Kaszubska
Nagranie i montaż: Jacek Perzanowski