Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 02.07.2008 11:01 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesłana, E. Machul Placówka:Biblioteka Elbląska
Kino za darmo
Plakat filmu, który będzie można obejrzeć w najbliższy czwartek
Plakat filmu, który będzie można obejrzeć w najbliższy czwartek
Porozmawiaj z nią, Złe wychowanie i Volver - Biblioteka Elbląska zaprasza na czwartkowe spotkania z kinematografią Pedro Almodovara. Pierwsze już 3 lipca.
W ten czwartek kinomaniacy będą mogli obejrzeć Porozmawiaj z nią. Film, w którym mężczyźni działają i mówią, a kobiety śpią i milczą - jak pisze w swojej recenzji dla Kina Grażyna Stachówna. Projekcja filmu rozpocznie się o godz. 18.

Pomysłodawczynią Klubu Ambitnego Kina jest Bogumiła Bruniecka, kierownik Działu Zbiorów Audiowizualnych. W czerwcu można było obejrzeć filmy reżysera Alejandro González'a Inárritu, w lipcu będą to filmy Pedro Almodovara.

- Podczas ostatniego czerwcowego spotkania, na filmie Babel, Sala Audiowizualna była pełna, przyszło 60 osób - informuje Arkadiusz Kowalczyk. - Liczymy, że obrazy Almodovara spotkają się z równie dużym zainteresowaniem, tym bardziej, że wstęp jest bezpłatny.

W kolejne lipcowe czwartki prezentowane będą:

Złe wychowanie,
reż. Pedro Almodóvar (10 lipca, godz. 18)

Złe wychowanie to najbardziej kasowy z pośród wszystkich dzieł słynnego reżysera i zarazem pierwszy w historii hiszpański obraz, który otworzył festiwal filmowy w Cannes. Quentin Tarantino, przewodniczący canneńskiego jury, określił film mianem arcydzieła, a Złe wychowanie zostało przyjęte owacją na stojąco. Sam Almodóvar mówi o tej produkcji: to pełen tajemnic thriller, w którym wszystkie postacie podejmują ryzyko, nie bojąc się konsekwencji. Na początku lat 60. dwaj chłopcy, Ignacio i Enrique, odkrywają w katolickiej szkole miłość, kino i strach. Ojciec Manolo, dyrektor szkoły i nauczyciel literatury jest świadkiem, a zarazem częścią tych odkryć. Te trzy osoby spotkają się jeszcze dwukrotnie - pod koniec lat 70. i w latach 80. Te spotkania zaważą nie tylko na ich życiu, ale i śmierci. (źródło: Stopklatka)


Volver
, reż. Pedro Almodóvar (17 lipca, godz.18)

Reżyser z La Manchy powraca do ojczyzny. Jak sam mówi:
Powracam do swych korzeni i historii mojej matki, tworząc film na podstawie swojego życia, wspomnień i opowieści rodzinnych.
Volver jest komedią, a przynajmniej komediodramatem, bo w każdej mojej komedii jest czas na łzy, a w każdym dramacie - czas na śmiech. Przez całą opowieść przewija się śmierć, ale to nie jest smutny film. Podziwiam przede wszystkim codzienność śmierci w małych miasteczkach, takich jak to, z którego pochodzę, sposób w jaki uczłowiecza się tam rytuały śmierci. Pokazuję to wszystko z szacunkiem, wiernie oddając swoje wspomnienia z dzieciństwa.
(źródło: Stopklatka)


Spotkania będą się odbywały przez całe wakacje, wstęp wolny.

 


Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11277
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 7962838

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.