Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 02.06.2008 11:20 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Dziecięca Monarchia i Oskary
O uznanie dzieci będzie walczyć m.in. film Zaczarowana
O uznanie dzieci będzie walczyć m.in. film Zaczarowana
Około dwudziestu osób weźmie udział w warsztatach animacji rysunkowej w elbląskim Światowidzie. Projekt Monarchia Dziecięca w Królestwie Polskiej Animacji towarzyszy 12. festiwalowi filmowemu Dziecięce Oskary.

Warsztaty odbędą się dziś i w środę. Lista uczestników jest już zamknięta.

Techniki animacji rysunkowej będzie uczyć Aleksandra Matulewicz, plastyk z Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid.

Od dziś do piątku młodzi widzowie zobaczą także pięć znakomitych polskich bajek animowanych: Proszę słonia (1978), Przygody błękitnego rycerzyka (1983), Porwanie w Tiutiurlistanie (1986), Tajemnica szyfru Marabuta (1979) oraz Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie (1986). Projekcje są o godz. 9, a bilet kosztuje 3 złote.

Także w ramach projektu w najbliższą sobotę, 7 czerwca, o godz. 11, kino Światowid zaprasza na otwarte seminarium Krótka historia polskiej animacji, które poprowadzi Magdalena Parszewska, studentka czwartego roku łódzkiej "filmówki" na kierunku animacja i efekty specjalne.

Sam festiwal Dziecięce Oskary rozpoczyna się w środę.

Do niedzieli widzowie oraz członkowie dziecięcego jury obejrzą i ocenią pięć produkcji: Horton słyszy Ktosia (środa, 4 czerwca, godz. 17), Wyspa dinozaura (czwartek, 5 czerwca, godz. 17), Kroniki Spiderwick (piątek, 6 czerwca, godz. 17), Mój przyjaciel lis (sobota, 7 czerwca, godz. 16) oraz Zaczarowana (niedziela, 8 czerwca, godz. 16). Bilet na jeden film kosztuje 10 złotych, a karnet na całość - 30 złotych.

- W czasie Dziecięcych Oskarów nasze kino zamienia się w prawdziwe królestwo dzieci i młodzieży. Młodzi ludzie są jurorami: oceniają filmy, uczestniczą w wielu zabawach i konkursach. Festiwal jest adresowany do dzieci i to one są w tym czasie najważniejsze - podkreśla organizatorka festiwalu Natalia Klonowska.

Program Monarchia Dziecięca w Królestwie Polskiej Animacji jest laureatem konkursu z okazji 60-lecia animacji w Polsce i został dofinansowany przez Polskie Wydawnictwo Audiowizualne.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11237
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 7625561

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.