Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 29.05.2008 11:05 Miasto:Elbląg Kategoria:Stowarzyszenia Autor:387 Placówka:Fundacja Elbląg - Fundusz Lokalny Regionu Elbląskiego
Dobra robota!
79 nominowanych i tylko jeden zwycięzca - Tartak Jagodno Ryszarda i Artura Zagalskich zdobył tytuł Filantropa Roku 2007. Dzięki aukcji Kryształowego Serca Ryszarda Rynkowskiego, fundusz stypendialny dla młodych muzyków wzbogaci się o 3 tysiące złotych.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się wczoraj, w czasie ósmej gali Fundacji Elbląg.

Kandydatów do zaszczytnego tytułu wskazały organizacje pozarządowe oraz instytucje pożytku publicznego, które bez pomocy sponsorów i dobroczyńców nie byłyby
w stanie odpowiadać na potrzeby elblążan i mieszkańców regionu w takim zakresie, jak obecnie.

Wśród nominowanych znaleźli się m.in. Alstom Power, Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, właściciele zakładu szklarskiego Miś Jarosław i Witold Matz, Grupa Lotos, PSS Społem, firma cukiernicza Wolność i Patrex.

Wyboru zwycięzcy dokonała kapituła, w skład której weszli: wiceprezydent Elbląga Artur Zieliński, Jan Pączkowski z Elbląskiej Izby Przemysłowo - Handlowej, Bartłomiej Głuszak z Elbląskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Pozarządowych, Paweł Kulasiewicz z Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych oraz Marta Hajkowicz z Radia El i Jarosław Grabarczyk z Dziennika Elbląskiego.

Wyróżnienia otrzymali: Barbara i Edmund Szypulińscy, właściciele przedsiębiorstwa EDBA, agencja reklamowa Flusso oraz Leopold Skowroński, szef firmy Pol-Plast.

Statuetkę Ferdynanda i tytuł Filantropa Roku 2007 zdobyli właściciele Tartaku Jagodno: Ryszard i Artur Zagalscy, którzy od szeregu lat pomagają potrzebującym i organizacjom.

Jak przypominają organizatorzy konkursu, tartak sponsoruje różnego rodzaju imprezy, dostarcza materiały do remontów budynków i na potrzeby warsztatów terapeutycznych; użycza też transportu i dostarcza drewno na opał.

Tylko w ubiegłym roku Ryszard i Artur Zagalscy udzielili wsparcia na łączną kwotę około 100 tysięcy złotych.

Dziękując za wyróżnienie Ryszard Zagalski powiedział, że jest wzruszony i szczęśliwy.

W rozmowie z naszą reporterką dodał, że wraz z synem pomaga ludziom, którzy chcą sobie pomóc, głównie z podelbląskich wsi i miasteczek.

Filantropi Roku 2007 będą reprezentować region elbląski w ogólnopolskim plebiscycie Dobroczyńca Roku.

Ostatnim akcentem gali była licytacja Kryształowego Serca, którą wspólnie ze swoim przyjacielem poprowadził Ryszard Rynkowski.

Za 3 tysiące złotych Serce kupił Rafał Postek z firmy Citroen Auto Postek.

Za rok Serce znowu trafi na licytację i dzięki temu kolejna osoba wesprze fundusz imienia Ryszarda Rynkowskiego, który finansuje stypendia dla muzycznie uzdolnionej młodzieży z Elbląga.

We foyer teatru były też wczoraj sprzedawane cegiełki - widokówki z reprodukcjami Elbląga. Dochód - 390 złotych – trafi na  konto Funduszu Aktywności Seniorów Fundacji Elbląg. 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11257
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 7723935

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.