Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 27.05.2008 02:26 Miasto:Aniołowo, pod Elblągiem Kategoria:Stowarzyszenia Autor:Edyta Machul, AJ Placówka:Brak
Aniołowo w ogniu (relacja)
Projekt pokazał, że wiejska młodzież jest twórcza i potrafi zrobić wyjątkowe rzeczy (fot. J. Prokopowicz)
Projekt pokazał, że wiejska młodzież jest twórcza i potrafi zrobić wyjątkowe rzeczy (fot. J. Prokopowicz)
W 4. Międzyregionalnym Zlocie Miłośników Aniołów wzięło udział około trzy tysiące osób - cieszy się Halina Cieśla, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Aniołowo. Na imprezie była Edyta Machul.

Jeszcze dzień przed zlotem mieszkańcy dopinali wszystko na ostatni guzik. Angażowali się i dorośli, i młodzież; pieczono przysmaki, takie jak słynne anielskie ruchańce czy grochówka z piekielnego kotła, malowano wyroby z ceramiki, a przy drodze umieszczano gościnne anioły.

W czasie imprezy atrakcji było niemało. Oficjalne otwarcie nastąpiło o godz. 14, ale wcześniej, podczas warsztatów, powstawały m.in. ceramiczne aniołki i wypiekano wiejski chleb.

Na scenie zaprezentowały się zespoły z Rzecznej, Pasłęka, Żabiego Rogu, a także np. elbląska grupa Fury-G, która pokazała akrobatyczne sztuki walki.

Na placu wystawili się lokalni twórcy ze swoimi wyrobami, były również stoiska z kulinariami. Goście bawili się i tańczyli, a zmęczeni mogli odpocząć w Zakątku Aniołów. Tam też można było dowiedzieć się nieco więcej o mieszkańcach Nieba, np. jakiemu kolorowi czy dniu tygodnia patronuje dany anioł.

- Cieszę się, że mimo niesprzyjającej pogody tak wiele osób przyjechało zobaczyć, co działo się na zlocie - mówi koordynatorka przedsięwzięcia Anna Łebek.

Najwięcej odwiedzających było po południu. Rano i późnym wieczorem frekwencja była mniejsza. Szkoda, bo właśnie na wieczór młodzież z Aniołowa przygotowała ognistą niespodziankę.

- Uważam, że największym sukcesem był pokaz grupy ognia Angels in the fire oraz widowisko teatralno - taneczne formacji Aniwood - podkreśla Anna Łebek. – Młodzież pokazała coś, co sama przygotowała dużym nakładem pracy i udowodniła, że młodzi ludzie na wsi podejmują ciekawe działania.

Imprezę przygotowały: Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Aniołowo oraz Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

Projekt Anielskie smaki - diabelskie atrakcje sfinansowała Fundacja Fundusz Współpracy, przy udziale pieniędzy z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11185571

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.