Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 11.04.2008 04:03 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:Olga Kaszubska Placówka:Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Dziesiąte Gaudeamus!
Niebawem przybędzie nam wykształconych w Elblągu budowlańców, a z czasem także specjalistów od turystyki.
W październiku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu, która w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia, otworzy nowy kierunek - budownictwo.

Będą to 3,5 - letnie studia dzienne. Ich absolwenci otrzymają tytuły inżyniera. Zdaniem władz uczelni, nie powinni też mieć problemów ze znalezieniem pracy.

Przedstawiciele czterech elbląskich firm budowlanych, którzy byli obecni na środowej konferencji prasowej, zadeklarowali, że chętnie zatrudnią absolwentów PWSZ. W ich ocenie, utworzenie nowego kierunku doskonale wypełni lukę na lokalnym rynku, na którym od pewnego czasu brakuje pracowników technicznych. Konieczne jest nie tylko zwiększenie, poprawa wykształcenia i odmłodzenie kadr, ale także podniesienie prestiżu zawodu budowlańca.

Na tym nie koniec nowości. Jak zapowiedziała rektor prof. Halina Piekarek - Jankowska, uczelnia ma w planach uruchomienie kierunku turystyka.

Na spotkaniu z dziennikarzami zostały również podpisane umowy z I Liceum Ogólnokształcącym i Zespołem Szkół Ekonomicznych w Elblągu. Uczelnia współpracuje już z II LO. Jakość kształcenia w zakresie przedmiotów ścisłych w tych szkołach ma się podnieść dzięki temu, że zajęcia w wybranych klasach będą prowadzić wykładowcy akademiccy.

Kolejnym punktem spotkania były obchody 10-lecia istnienia elbląskiej PWSZ. Z tej okazji, po raz pierwszy, jest planowane uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom. Warto zaznaczyć, że PWSZ skończyło dotychczas 3700 osób. Do końca czerwca będą odbywać się jubileuszowe sympozja, koncerty i festyny akademickie. Oczywiście nie zabraknie także największego święta studentów - juwenaliów.

W maju, w Elblągu, zostanie zorganizowany Bałtycki Festiwal Nauki. Będzie m.in. okazja, by spróbować swoich sił za sterem szybowca, poznać tajniki reakcji chemicznych i przyjrzeć się… sinicom.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11886
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10746367

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.