Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Czas się rozruszać - posłuchaj!
- Zapraszam do Bażantarni na półtoragodzinny spacer wraz z poszukiwaniem skarbów. Zbiórka przed muszlą koncertową 29 marca (sobota), o godz. 9.30 – do porzucenia lenistwa i bezruchu namawia Janusz Światkowski, druh Bielik, prowadzący sekcję turystyczną Włóczybuty na PWSZ w Elblągu.

 

Dla tych, którzy lubią słoneczne spacery po lesie, druh Bielik przygotowuje Wiosenne marsze na orientację w Bażantarni – trasę łatwiejszą i trudniejszą. Mogą wziąć w nich udział nie tylko studenci i harcerze, ale także rodzice z dziećmi.


Dla amatorów mocnych wrażeń

Dwa razy do roku - w marcu i listopadzie - druh Bielik organizuje biegi nocne.

- To zabawa dla tych, którzy chcą zmierzyć się z ciemnością, z błotem, ale również ze świecącym księżycem. – mówi. - Trzeba dużo samozaparcia, żeby nocą, kiedy inni oglądają telewizję albo bawią się, przyjść do lasu i siedem-osiem godzin z latarką, bez względu na
pogodę, szukać ukrytych przeze mnie punktów.

Ponad dwustu zawodników i zero kontuzji

W ostatnim – marcowym - marszu bieg ukończyło 51 osób. Od 2000 roku odbyło się już 18 nocnych marszów na orientację, a wzięło w nich udział łącznie 219 uczestników, w tym 78 dziewcząt. Jak dotąd nie odnotowano żadnej kontuzji.

– Niektórzy przyszli raz, a niektórzy byli już piętnaście razy, jak pan Andrzej Hawliczek. – opowiada druh Janusz Światkowski. - To najstarszy uczestnik marszu. Niewiele imprez wygrał, ale zawsze jest w czołówce: dokładny, powoli dochodzi do mety, a dzięki swojej wytrwałości jest na trzecim miejscu w ogólnej klasyfikacji zawodów.

Dwa pierwsze miejsca należą do harcerzy: prowadzi druh Marek Borkowski, znany jako Boro. Drugie miejsce zajmuje druh Adam Zajhowski (pseudo Zając), były komendant Hufca ZHP Elbląg.

Impreza otwarta

Nie znaczy to jednak, że Bielikowe marsze na orientacje to zamknięta impreza wyłącznie dla harcerzy. Wśród jej uczestników są także niezrzeszeni poszukiwacze skarbów. Najmłodsi uczestnicy to czternastoletni gimnazjaliści.

Studenci przychodzą ze swoimi sympatiami i przyjaciółmi. Z druhem Światkowskim zwiedzają całą Polskę w ramach sekcji turystycznej PWSZ Włóczybuty.

Kliknij, aby posłuchać!

 

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11738
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10395112

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.